ورود

بلاگ

خانه / بلاگ - اپلیکیشن موبایل
اخبار

قیمت تمام مدل‌های آیفون ۱۲ براساس حافظه ذخیره سازی فاش شد

قیمت تمام مدل‌های آیفون ۱۲ براساس حافظه ذخیره سازی فاش شد

شایعه‌ای جدید ادعا می‌کند آیفون ۱۲ پرو مکس با ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی و برچسب قیمت ۱٬۳۹۹ دلار قرار است به گران‌قیمت‌ترین (و البته بزرگ‌جثه‌ترین) آیفون در تمام دوران‌ها تبدیل شود.

گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ اپل قرار است در چهار مدل به بازار عرضه شوند؛ درحالی‌که گفته می‌شد خانواده‌ی موردبحث شامل آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مکس و آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس (Apple iPhone 12 Pro Max) است، شایعه‌های جدید اعلام می‌کنند مدل اول آیفون ۱۲ مینی (iPhone 12 Mini) نام دارد و مدل مکس با نام آیفون ۱۲ عرضه می‌شود. این نخستین بار است که اپل می‌خواهد هم‌زمان چهار گوشی جدید معرفی کند. گوشی‌های جدید اپل دارای کانفیگ‌های مختلف با حافظه‌ی ذخیره‌سازی متفاوت خواهند بود تا انواع بودجه‌ها را پوشش دهند.

تاکنون شایعه‌های زیادی درباره‌ی قیمت آیفون ۱۲ اپل شنیده‌ایم. جدیدترین شایعه‌ای که در این رابطه منتشر شده، ادعا می‌کند قیمت پایه‌ی گوشی جدید اپل ۶۴۹ دلار است. قوی‌ترین کانفیگ آیفون ۱۲ پرو مکس که گران‌قیمت‌ترین آیفون تاریخ لقب می‌گیرد، با قیمت ۱٬۳۹۹ دلار به بازار عرضه می‌شود. در جدول زیر می‌توانید نظاره‌گر قیمت پیش‌بینی شده برای گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ باشید.

قیمت احتمالی گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ اپل
نام گوشی / ظرفیت حافظه‌ی ذخیره‌سازی ۶۴ گیگابایت ۱۲۸ گیگابایت ۲۵۶ گیگابایت ۵۱۲ گیگابایت
آیفون ۱۲ مینی ۶۴۹ دلار ۶۹۹ دلار ۷۹۹ دلار
آیفون ۱۲ ۷۴۹ دلار ۷۹۹ دلار ۸۹۹ دلار
آیفون ۱۲ پرو ۹۹۹ دلار ۱٬۰۹۹ دلار ۱٬۲۹۹ دلار
آیفون ۱۲ پرو مکس ۱٬۰۹۹ دلار ۱٬۱۹۹ دلار ۱٬۳۹۹ دلار

بر اساس اطلاعات جدید، هر یک از مدل‌های آیفون ۱۲ قرار است در سه کانفیگ با حافظه‌ی ذخیره‌سازی متفاوت دردسترس قرار گیرند (گفته می‌شود حافظه‌ی رم کانفیگ‌های مختلف برابر است). دو مدل پایین‌رده‌ی خانواده یعنی آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ در کانفیگ‌های ۶۴ و ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی عرضه می‌شوند، این درحالی است که کانفیگ پایه‌ی مدل‌های پرو ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی دارد. بر اساس شایعه‌ی جدید، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در کانفیگ‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی به علاقه‌مندان عرضه خواهند شد.

آیفون ۱۲ مینی که طبق شنیده‌ها نمایشگر ۵٫۴ اینچ دارد، کوچک‌ترین آیفون تمام‌صفحه‌ی ساخته‌شده توسط اپل به‌حساب می‌آید که با قیمت پایه‌ی ۶۴۹ دلار عرضه می‌شود. بهترین کانفیگ گوشی که ۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی ارائه می‌دهد، با قیمت ۷۹۹ دلار عرضه خواهد شد. آیفون ۱۲ مینی در پنل پشتی خود دارای دو دوربین مجزا با چینش شبیه به آیفون ۱۱ خواهد بود و از نمایشگر OLED استفاده خواهد کرد.

آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو دارای نمایشگر ۶٫۱ اینچ OLED خواهند بود؛ بااین‌حال مدل عادی از دوربین دوگانه و مدل پرو از دوربین سه‌گانه بهره خواهد گرفت؛ حتی گفته می‌شود ابعاد دو گوشی کاملا مشابه هم است. ظاهرا آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو ۲۰۰ دلار تفاوت قیمت دارند. کانفیگ پایه‌ی آیفون ۱۲ با ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌‌سازی ۷۴۹ دلار قیمت دارد، اما کانفیگ پایه‌ی آیفون ۱۲ پرو با ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه می‌شود (کانفیگ ۱۲۸ گیگابایتی آیفون ۱۲ هم‌قیمت کانفیگ ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۲ مینی یعنی ۷۹۹ دلار است).

آیفون ۱۲ پرو مکس بزرگ‌جثه‌ترین و گران‌ترین گوشی خانواده‌ی آیفون ۱۲ خواهد بود. کانفیگ پایه‌ی آیفون ۱۲ پرو مکس ۱٬۱۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و از ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی استفاده خواهد کرد. گفته می‌شود آیفون ۱۲ پرو مکس نمایشگر ۶٫۷ اینچ OLED دارد که بزرگ‌تر از نمایشگر آیفون ۱۱ پرو مکس است.

تاکتون شایعه‌های متعددی درباره‌ی گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ شنیده‌ایم و عملا تمامی اطلاعات مربوط به آن‌ها را می‌دانیم. یکی از شایعه‌های جذاب، پشتیبانی هر چهار گوشی از فناوری 5G است. از قرار معلوم آیفون‌های نسل جدید از نخستین تراشه‌ی پنج نانومتری دنیا یعنی A14 Bionic استفاده می‌کنند؛‌ اپل به‌هنگام رونمایی A14 در مراسم Time Flies اعلام کرد این تراشه‌ی پنج نانومتری سریع‌ترین تراشه‌‌ای محسوب می‌شود که در تاریخ ساخته و میزبان ۱۱٫۸ میلیارد ترانزیستور است (۴۰ درصد ترانزیستور بیشتر نسبت‌به نسل قبل).

مقاله‌ی مرتبط:

    • هرآنچه از آیفون 12 اپل می‌دانیم

تاریخ معرفی و عرضه‌ی آیفون ۱۲ فعلا مشخص نیست. بااین‌حال گفته می‌شود این گوشی‌ها در جریان برگزاری رویدادی آنلاین در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۲ مهر ۱۳۹۹) رونمایی می‌شوند. فاکسکان با تمام توان درحال تولید آیفون ۱۲ است تا این گوشی در موعد مقرر از راه برسد.

گفته می‌شود اپل می‌خواهد آیفون‌‌های جدید را در دو مرحله به بازار عرضه کند؛ بر اساس شایعه‌ها، آیفون‌های پرو دیرتر از دو آیفون دیگر از راه می‌رسند. برخی شایعه‌های دیگر گفته‌اند آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس دیرتر از آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو عرضه خواهند شد.

اپلیکیشن ناظر قلب اپل واچ، عامل مراجعه‌ی غیرضروری به پزشک نگاه نزدیک ایران دیتا نوین به ال جی وینگ گوگل: قابلیت موشن سنس پیکسل 4 در آینده بازخواهد گشت جدیدترین بتای عمومی مک OS بیگ سر منتشر شد هرآنچه در رویداد پیکسل گوگل معرفی شد منبع gsmarenaطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

استون مارتین ملک خصوصی ۷٫۷ میلیون دلاری با امکانات رفاهی می‌سازد

استون مارتین ملک خصوصی ۷٫۷ میلیون دلاری با امکانات رفاهی می‌سازد

استون مارتین، خودروساز معروف بریتانیایی، از همکاری با S3 Architecture به‌منظور ساخت ملکی خصوصی با زمینی به‌وسعت ۵۵۵ مترمربع و امکانات رفاهی خبر داد.

سال‌ها پیش، شرکت‌های تولیدکننده‌ی خودرو صرفا در همین حوزه فعالیت می‌کردند، اما امروزه اوضاع دست‌خوش تغییر شده و خودروسازان در صنایع دیگر نیز ورود کرده‌اند؛ این گفته به‌طور ویژه درباره‌ی برندهای لوکس صدق می‌کند. استون مارتین (Aston Martin) یکی از بارزترین نمونه‌ها است که امروزه نه‌تنها خودرو، بلکه محصولات دیگری نیز تولید می‌کند.

استون مارتین یک واحد تجاری مجزا دارد که مخصوص طراحی محصولاتی به‌غیر از خودرو است. ماه گذشته استون مارتین یک دستگاه شبیه‌ساز مسابقات اتومبیل‌رانی را با نام Aston Martin AMR-C01 با قیمت ۷۴٬۰۰۰ دلار معرفی کرد و حال در فاصله‌ای نسبتا اندک،‌ استون مارتین دست به رونمایی چیز دیگری زده که در انتهای برچسب قیمت آن صفرهای بیشتری دیده می‌شوند؛ استون مارتین در اطلاعیه‌ای رسمی از ساخت خانه‌ای ۷٫۷ میلیون دلاری خبر داد.

خانه استون مارتین Sylvan Rock نمای داخل خانه مبلمان در شیشه ای کف چوبی

خانه‌ی ۷٫۷ میلیون دلاری موردبحث که حاصل همکاری S3 Architecture با تیم طراحی استون مارتین است، Sylvan Rock نام دارد. Sylvan Rock ملک مسکونی خصوصی است که در یک منطقه‌ی ۵۵ هکتاری جنگی با فاصله‌ی حدودا دو ساعت تا منهتن نیویورک واقع شده. مسئولان این پروژه می‌گویند Sylvan Rock استانداردهای جدیدی برای ملک‌های موجود در مناطق غیرشهری تعیین می‌کند. ملک خصوصی استون مارتین فضایی لوکس و جذاب دارد و از استخر و دیگر امکانات رفاهی بهره می‌برد.

تمامی سطوح چوبی و چرمی و فلزی داخل خانه توسط استون مارتین طراحی شده‌اند

خانه‌ی ساخته‌شده توسط استون مارتین معماری مدرن و جذابی دارد و از بیرون به رنگ مشکی مزین شده است. همچنین از سقف تا کف خانه، جلوه‌ای درخشان دارد تا حس بهتری به ساکنین منتقل شود. ملک استون مارتین درمجموع زمینی به پهنای ۸٬۴۳۰ فوت‌مربع (۷۸۳٫۱ مترمربع) را پوشش می‌دهد و محوطه‌ی پوشش‌داده‌شده توسط خود خانه ۵٬۹۸۳ فوت‌مربع (۵۵۵٫۸ مترمربع) وسعت دارد. این ملک شامل استخر و یک خانه‌ی درختی دوست‌داشتنی است. استون مارتین می‌گوید این ملک سه اتاق ویژه برای مهمان دارد.

ماشین استون مارتین مشکی در گاراژ خانه استون مارتین Sylvan Rock

ملک خصوصی استون مارتین دارای گاراژی است که می‌تواند سه خودرو در خود جای دهد. همچنین طول Driveway (مسیری که جاده‌ای عمومی را به خانه یا گاراژ وصل می‌کند) خانه‌ی استون مارتین برابربا ۲٬۰۰۰ فوت (۶۰۹٫۶ متر) است. تصاویر منتشرشده نشان می‌دهند ملک استون مارتین شامل انبار نوشیدنی در سالن پایینی خود است؛ این محوطه به‌حدی ارتفاع دارد که می‌توان DBX (نخستین خودروی شاسی‌بلند گایدون) را در آن پارک کرد. تمامی سقوط چوبی،‌ چرمی و فلزی داخل خانه توسط استون مارتین طراحی شده‌اند و نتایجِ حاصل، واقعا چشم‌نوازند.

Sylvan Rock جدیدترین جاه‌طلبی استون مارتین برای حضور در بازارهای خارج از خودرو است و به‌وضوح نشان می‌دهد این شرکت برنامه‌های بزرگی در سر می‌پروراند. استون مارتین در تلاش است در بازارهای لوکس دیگر هم ورود کند و درآمد زیادی به‌جیب بزند. در اوایل سال جاری میلادی بود که استون مارتین در همکاری مستقیم با ایرباس (Airbus) موفق‌به تولید بالگرد شد. این شرکت پیش‌تر سابقه‌ی تولید قایق‌ تندرو، دوچرخه و یک بلوک آپارتمان در میامی را هم دارد.

خانه درختی خانه استون مارتین Sylvan Rock شب درخت

دیدگاه شما کاربران ایران دیتا نوین درباره‌ی این خبر چیست؟

این یک لامبورگینی است تسلا کارخانه تولید کاتد تأسیس می‌کند ایلان ماسک: تولید خودروی برقی با باتری نسل جدید و قیمت ۲۵ هزار دلار در دستور کار تسلا است لمان 2020؛ سومین قهرمانی متوالی تویوتا تکنولوژی جدید شمع، کلید ساخت خودروهای فوق کم مصرف منبع motor1طراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

اپلیکیشن ناظر قلب اپل واچ، عامل مراجعه‌ی غیرضروری به پزشک

اپلیکیشن ناظر قلب اپل واچ، عامل مراجعه‌ی غیرضروری به پزشک

قابلیت نظارت بر قلب در اپل واچ ابزار مفیدی برای بررسی وضعیت سلامتی است اما در اغلب اوقات می‌تواند به گمراهی کاربران و افزایش تعداد مراجعه‌های غیرضروری به پزشک بینجامد.

قابلیت نظارت بر قلب در اپل واچ، باعث شد بسیاری از افراد بیهوده به پزشک مراجعه کنند. از این میان تنها ده درصد افراد مراجعه کنند به کلینیک مایو، مشکل قلبی داشتند. به گفته‌ی هیتر هیتون، استادیار طب اورژانسی کالج پزشکی کلینیک مایو، دستگاه‌های نظارت قلب خانگی می‌توانند منجر به افزایش مراجعه‌های غیرضروری به دستگاه‌های درمانی شوند. این مسئله هم برای بیماران هم برای بخش درمان گران تمام می‌شود و وقت بیمار و پزشک را تلف می‌کند.

هیتون و تیم او، کلمه‌ی کلیدی «اپل واچ» را در سوابق بیماران شعبه‌های مختلف کلینیک مایو از جمله آریزونا، فلوریدا، ویسکانسین و لوا در بازه‌ای شش ماهه از دسامبر ۲۰۱۸ تا آوریل ۲۰۱۹ بررسی کردند. طبق نتایج بسیاری از مراجعه‌ها به دلیل هشدارهای قابلیت نظارت قلب اپل واچ بودند. از این رو پژوهشگران به بررسی دقت این قابلیت پرداختند. طبق یافته‌های پژوهش، اپل واچ تقریبا ۲۶۴ نفر را درگروه ضربان قلب نگران‌کننده دسته‌بندی کرده‌ بود. نیمی از بیماران، هشدار و تشخیص قلبی دریافت کرده بودند. برای ۵۸ نفر هشدار فیبریلاسیون دهلیزی ارسال شده بود. تقریبا دو سوم از افراد هم صرفا دارای علائمی مثل گیجی یا درد در قفسه‌ی سینه بودند.

در این میان تنها ۳۰ بیمار پس از مراجعه به پزشک، مبتلا به ناراحتی قلبی تشخیص داده شدند. اغلب داده‌های نگران‌کننده‌ی اپلیکیشن نظارت بر قلب درواقع مثبت‌های کاذب بودند. مثبت‌های کاذب با وجود سالم بودن بیمار می‌توانند مشکل‌ساز باشند؛ زیرا بیمار را وادار به مراجعه‌ی غیرضروری به پزشک می‌کنند و از سویی استرس و اضطراب او را افزایش می‌دهند به‌طوری‌که حتی افراد بی‌علامت هم احساس می‌کنند باید به دلیل اطلاعات اپل واچ خود به پزشک مراجعه کنند. به گفته‌ی کرک ویات، استادیار پزشکی اطفال کلینیک مایو و یکی از مؤلفان پژوهش: «به سختی می‌توان هشداری را که نشانه‌ی مشکلی جدی است، نادیده گرفت.»

برخی از این گرایش‌ها جدید نیستند. سال‌ها است افراد زیادی پس از جستجوی علائم خود در اینترنت به پزشک مراجعه می‌کنند. تلفن‌های هوشمند هم عملکرد مشابهی دارند با این تفاوت که این کار را به‌صورت خودکار و بدون نیاز به درخواست کاربر انجام می‌دهند. البته اپل هم تنها شرکتی نیست که علائم غیرعادی ضربان قلب بیمار را هشدار می‌دهد. سامسونگ گلکسی واچ ۳ دارای قابلیت مشابهی به‌نام EKG است، فیت بیت هم قابلیتی به‌نام Sense دارد. شاید درصد افرادی که علائم ناهنجار را در این ساعت‌ها دریافت می‌کنند پائین باشد (طبق بررسی اپل واچ کمتر از یک درصد کاربران هشدار دریافت می‌کنند) اما میلیون‌ها نفر از اپل واچ استفاده می‌کنند بنابراین هزاران نفر برای تشخیص علائم خود به پزشک مراجعه می‌کنند.

مقاله‌های مرتبط:

  • اپل واچ 6 با قابلیت تشخیص حمله پانیک به بازار عرضه می‌شود
  • بیست نکته که هر کاربر اپل واچ باید بداند

به گفته‌ی ویات، محصولاتی مثل اپل واچ، مرز میان دستگاه‌های تشخیص پزشکی دقیق و ابزار سلامتی را کمرنگ می‌کنند. معمولا کاربرها درکی از عملکرد این دستگاه‌ها و استفاده‌ی صحیح از آن‌ها ندارند. تلفن‌های هوشمند ابزار خوبی برای نظارت بر سلامتی در خانه هستند اما هنوز میزان دقت آن‌ها سؤال‌برانگیز است. اغلب پژوهش‌های انجام‌شده روی اپل واچ‌ها بر تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی متمرکز هستند اما از کاربرد آن به‌عنوان ابزاری نظارتی در سیستم بهداشت و درمان غافل شده‌اند. به همین دلیل پزشکانی مانند هیتون نگران‌اند که این دستگاه‌ها باعث افزایش استرس و گیج شدن بیماران بشوند. هیتون می‌گوید:

درک زمینه و جزئیات بیماری اهمیت زیادی دارد و دستگاه پوشیدنی پزشکی نمی‌تواند به این جزئيات اشاره کند.

امکان بی‌صداکردن یا میوت همیشگی گروه‌ها در نسخه بتای جدید واتساپ فراهم شد گوگل در برخی گوشی‌های اندرویدی موتور جستجوی Bing را به کاربر پیشنهاد می‌کند قیمت تمام مدل‌های آیفون ۱۲ براساس حافظه ذخیره سازی فاش شد گوگل از قابلیت‌های جدید تلفن‌های هوشمند پیکسل رونمایی کرد قابلیت Accounts Center بین فیسبوک و اینستاگرام معرفی شد منبع thevergeطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

دانگ فنگ H30 کراس، جانشین هاچبک های چینی پژو از نگاه خودرو45

دانگ فنگ H30 کراس، جانشین هاچبک های چینی پژو از نگاه خودرو45

مجموعه خودرو 45 با مجوز رسمی و چندین شعبه در شهر تهران و سایر شهرها، مشکلات خرید و فروش خودرو و کلاهبرداری های احتمالی در این فرایند را برای خریداران و فروشندگان حذف کرده است.

دانگ فنگ H30 کراس با ورود به بازار خودرو ایران، به‌سرعت تبدیل به یکی از سرسخت‌ترین رقبای خودروهای اروپایی و البته قدیمی شد. دانگ فنگ به ظاهر یا به باطن، تمام میل یک ماشین سوار را برای سواری گرفتن از یک ماشین شیک برآورده می‌کرد و از قرار معلوم، قیمت مناسبی داشته و کماکان دارد. اگر بخواهیم بی‌پرده در مورد جایگاه این خودرو صحبت کنیم باید بگوییم که به جانشین بی برو و برگردی برای اتومبیل‌های پژو 206 و 207 تبدیل شده است. دانگ فنگ H30 کراس به دست شرکت آیسین ژاپن ساخته شده است و بی‌شک شاخصه‌های اتومبیل‌های ژاپنی در مخمره این ماشین نیز به کار رفته است. در مقاله‌ی پیش رو، این خودرو ژاپنی را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نگاهی به ظاهر دانگ فنگ H30 کراس

دانگ فنگ H30 کراس ظاهری ساده دارد، اما از چنان کارآمدی برخوردار است که به‌محض ورود به بازار خودرو ایران با استقبال گرمی روبه‌رو شد. این ماشین دماغه‌ای کشیده دارد و همین شاخصه باعث زیبایی و دادن حالت اسپرت اتومبیل به حساب می‌آید. برای اسپرت کردن این اتومبیل از لایه‌ای پلاستیکی استفاده کرده‌اند و دورتادور دانگ فنگ را با همین رویه پلاستیک از رکاب‌ها گرفته تا محل قرارگیری تایرها پوشانده‌اند. این ماشین که در سال ۲۰۱۷ تولید شده، با شاخصه‌های طراحی ظاهری پژو همخوانی دارد و شاید به همین خاطر است که توانسته نظر پژو سواران را به خود جلب کند. قسمت عقب خودرو، چراغ‌های عمودی طرح ولوو دارد که ستون‌های عقب را تا بالا دراختیار دارند. یکی دیگر از ویژگی‌های طراحی ظاهری خودرو، باربندی است که در سقف این ماشین قرار دارد و بیش از شاخصه‌های دیگر چهره‌ای اسپرت به آن می‌دهد. پلتفرم یا همان طرح کلی که دانگ فنگ H30 کراس دارد، متعلق به پژو 3008 قدیمی است. البته که در طراحی این خودرو، چین و ایران هم دخیل بوده‌اند و بنا بر امکانات و نیازهای لازم، کمی تغییرات داشته است. دو چراغ مه شکن هم در زیر چراغ‌های اصلی جلو خودرو قرار دارد که در نور رسانی خودرو در زمان حرکت بسیار مؤثر هستند. دانگ فنگ H30 کراس جلو پنجره ساده و البته منسجمی دارد و آینه بغل‌های برقی مجهز به چراغ راهنما دارد.

نشستن پشت فرمان دانگ فنگ H30 کراس چگونه است

دانگ فنگ H30 کراس طراحی داخلی قابل قبولی دارد، زیرا به‌محض اینکه پشت فرمان می‌نشینیم متوجه جادار بودن خودرو و فاصله مناسب بین سرنشینان عقب و جلو می‌شویم. تمام مواردی که باید برای حرکت و راحتی راننده در این اتومبیل به حد استاندارد باشد فراهم است. هم فرمان خوش دست و با روکش چرم تریم دارد و هم دنده برای تعویض راحت در این خودرو وجود دارد. به دلیل اینکه فاصله‌ی بین دو محور خودرو هوشمندانه طراحی شده است علاوه بر راحتی در صندلی‌های جلو در صندلی‌های عقب نیز به همان میزان بلکه بیشتر جای لازم برای نشستن وجود دارد. صندلی‌ها از پوشش و ارگونومی نسبتا خوبی برخوردار است و برای سفرهای شهری بسیار راحت هستند. کیفیت کابین دانگ فنگ H30 کراس هم متناسب و راضی‌کننده است و از استحکام خوبی برخوردار است.

H30 کراس چه امکاناتی دارد؟

درکنار دنده دانگ فنگ H30 کراس سه دکمه وجود دارد که به ترتیب از بالا، دکمه اول به‌نام S برای حالت اسپرت و دکمه‌ای که نشانگر دانه برف است برای شرایط برفی است و کاربرد دکمه سوم این است که اجازه نمی‌دهد سرعت خودرو شما از دنده سوم بیشتر شود و اتومبیل بدون دلیل دور بگیرد و خطرآفرین شود. صفحه‌ی نمایشگری که در این خودرو درست در سمت راست راننده قرار گرفته است این امکان را به راننده می‌دهد تا بتواند هنگام استفاده از دنده عقب، پشت سر خود را به‌راحتی ببیند. البته برای تنظیم سیستم Navigation خودرو نیز می‌توان از فهرست Setting هر آنچه که به‌نظر زیادی و ناکارآمد می‌آید را قطع کند.

فنی خودرو دانگ فنگ H30 کراس چطور است؟

جعبه‌دنده آیسن ژاپن است که البته از ویژگی‌های برتر به شمار می‌آید و دنده 4 سرعته است. موتور دانگ فنگ H30 کراس TU5 شناخته‌شده‌ای است که در پژو 206 تیپ 5 به کار رفته و البته این از نقاط قوت مشخصات فنی خودرو به حساب می‌آید. ازآنجاکه در بیشتر مواقع با کمبود قطعات خودرو مواجه هستیم، خوشبختانه موتوری که روی این خودرو سوار شده است در صورت بروز هر مشکلی برایش راه حلی پیدا می‌شود و قطعات آن را تولیدکنندگان داخلی تولید می‌کنند؛ حتی نمونه‌ی خارجی آن نیز دردسترس است. 105 اسب‌بخار قدرت تولید نیروی این اتومبیل است. یکی دیگر از نقات قوت مشخصات فنی دانگ فنگ H30 کراس ضریب دنده‌های این اتومبیل است. البته گفتنی است که ضریب دنده خوب باعث می‌شود که تعویض دنده برای راننده راحت‌تر شود و به همین خاطر رانندگی با دانگ فنگ در شهرهایی مانند تهران و دیگر شهرهای پرترافیک که راننده نیاز به تعویض دنده راحت دارد یک مزیت مهم به حساب می‌آید. شتاب 0 تا 100 این خودرو 16.9 ثانیه است. هر چهار چرخ این خودرو مجهز به ترمزهای دیسکی است. دانگ فنگ H30 کراس ضریب ایمنی 3 ستاره از CN چین دریافت کرده است.

بررسی وضعیت فروش دانگ فنگ H30 کراس

بازار خرید و فروش خودرو همیشه داغ بوده است و از زمانی‌که خودروهایی مانند دانگ فنگ H30 کراس پا به عرصه گذاشته‌اند این بازار داغ‌تر و پرشورتر از گذشته نیز شده است. اما نکته‌ای که در این میان باید به خاطر داشت این است که برای رسیدن به موقعیتی مناسب در خرید یک خودرو، بی‌شک باید با کارشناسان مجرب این حوزه مشورت کرد و از آن‌ها کمک خواست.

مزایای فروش اقساطی با قسطاکارت، یکی از روش‌های به‌صرفه تهیه تمامی کالاها با تابان شهر از شکست در کسب‌وکار خود فرار کنید آونگ اس‌اس‌دی‌های پرسرعت ای‌دیتا را با گارانتی پنج‌ساله عرضه می‌کند جاروبرقی پاکشوما، طراحی صنعتی متمایز آموزشگاه تخصصی زبان هیراد، کلاس تضمینی آیلتس IELTS منبع خودور ۴۵طراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

ایرباس طراحی سه هواپیمای مفهومی غیر آلاینده را به‌نمایش گذاشت

ایرباس طراحی سه هواپیمای مفهومی غیر آلاینده را به‌نمایش گذاشت

ایرباس سه مدل مفهومی از هواپیماهای تجاری غیر آلاینده‌ی خود با سوخت هیدروژنی را به‌نمایش گذاشت که یکی از آن‌ها طراحی بسیار متفاوتی دارد. آغازبه‌کار این هواپیماها برای ۲۰۳۵ برنامه‌ریزی شده.

خودروهای غیر آلاینده (Zero-emission Cars) اکنون به‌وفور در بازار یافت می‌شوند و از دورانی که ساخت آن‌ها بیشتر شبیه رؤیاپردازی بود فاصله‌ی زیادی گرفته‌ایم. بااین‌حال مبحث مهم دیگری که امروزه به بحث گذاشته می‌شود، هواپیماهای غیر آلاینده هستند.

هواپیماهای غیر آلاینده نیز وجود دارند؛ در سال جاری میلادی بود که شرکت آمریکایی Matrix Aviation بزرگ‌ترین هواپیمای الکتریکی را بر فراز ایالت واشینگتن به‌پرواز درآورد. ازطرفی چند روز پیش شاهد پرواز اولین هواپیمای تجاری مجهز به سوخت هیدروژنی بودیم. هواپیمای موردبحث که متعلق‌به ZeroAvia بود، هواپیمایی ۶ سرنشین به‌حساب می‌آمد.

گرچه هواپیماهای غیر آلاینده در دنیای امروز موجود هستند، اما هنوز زمان بسیار زیادی تا ورود آن‌ها به خطوط هوایی و جابه‌جایی مسافر باقی مانده است. وقتی که زمان ورود رسمی هواپیماهای غیر آلاینده به خطوط هوایی فرا رسد، ایرباس (Airbus) می‌خواهد نقشی کلیدی در این اتفاق ایفا کند. این شرکت حوزه‌ی هوافضا هفته‌ی گذشته سه مدل مفهومی هواپیمای مبتنی‌بر سوخت هیدروژنی را رونمایی کرد. مدل‌های مفهومی به‌نمایش‌درآمده‌ توسط ایرباس طراحی‌های متنوعی دارند؛ از طراحی سنتی گرفته تا طراحی کاملا رادیکالی.

هواپیماهای هیدروژنی ایرباس تا پیش از فرا رسیدن سال ۲۰۳۰ به‌مرحله‌ی پروتوتایپ می‌رسند

افرادی که اطلاعات کافی درباره‌ی سانحه‌ی هیندنبورگ (آتش‌سوزی عظیم کشتی هوایی LZ 129 و کشته شدن ۳۶ نفر) دارند همواره درباره‌ی هواپیماهایی که برای حرکت کردن از سوخت هیدروژنی استفاده می‌کنند نگرانند. همین موضوع به مدل‌های مفهومی جدید ایرباس هم نسبت داده می‌شود و کاربران تاکنون نگرانی‌های خود را در باره‌ی این مدل‌های مفهومی در شبکه‌های اجتماعی ابراز کرده‌اند.

بااین‌حال نباید فراموش کنید که فناوری پیشرفت بسیار زیادی به‌خود دیده. هواپیماهای هیدروژنیِ متکی‌بر فناوری‌های جدید و امن‌تر نظیر پیل‌های سوختی هیدروژنی عملکردی شبیه به خودروهایی دارند که از همین پیل‌های سوختی استفاده می‌کنند. همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، استارتاپ ZeroAvia توانست هواپیمایی هیدروژنی در کلاس تجاری به‌پرواز دربیاورد. آنچه درباره‌ی پیل‌های سوختی گفتیم، برای این هواپیما صدق می‌کند.

سه مدل مفهومی هواپیمای هیدروژنی ایرباس / Airbus در حال پرواز آسمان

ایرباس طبق برنامه‌ریزی خود قصد دارد به‌شکلی متفاوت از انرژی ناشی از سوخت هیدروژنی استفاده کند. هواپیماهای هیدروژن-هیبرید ایرباس مجهز به موتورهای گازی اصلاح‌شده هستند که از هیدورژن مایع به‌عنوان سوخت استفاده می‌کنند. به‌علاوه در این هواپیماهای مفهومی از پیل‌های سوختی هیدروژنی به‌منظور ایجاد نیروی الکتریکی به‌عنوان مکمل فعالیت موتورهای گازی استفاده می‌شود.

گلن لولین، قائم‌مقام پروژه‌ی هواپیمای غیر آلاینده در ایرباس، در بیانیه‌ای اعلام کرد که او و اعضای دیگر ایرباس تا پنج سال پیش به تولید هواپیمایی با پیشرانه‌ی هیدروژنی به‌عنوان راهی برای کاهش میزان انتشار گازهای مضر در هوا حتی فکر هم نمی‌کردند. لولین می‌گوید مدت زیادی نگذشته بود که داده‌های به‌دست‌رسیده از دیگر صنایع حوزه‌ی حمل‌و‌نقل باعث شدند دیدگاه ایرباس تغییر پیدا کند و این شرکت به‌شکلی جدی سراغ تولید پیشرانه‌ی هیدروژنی برود. لولین در ادامه‌ی بیانیه گفت: «امروز ما در ایرباس از پتانسیل شگفت‌انگیزی که هیدروژن به‌منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در صنعت هواپیمایی ارائه می‌دهد هیجان‌زده هستیم».

هواپیمای هیدروژنی ایرباس / Airbus درحال پرواز دریای آبی

اولین مدل مفهومی ایرباس، بزرگ‌ترین مدل به‌حساب می‌آید که تا حد زیادی ما را یاد هواپیمای Airbus A321 می‌اندازد. در این هواپیما از دو موتور هیدروژن-هیبرید توربوفن با مخزن هیدروژن مایع استفاده شده است (توربوفن نوعی موتور جت به‌حساب می‌آید که مخصوص سرعت‌های متوسط است و اکثر هواپیماهای مسافربری از آن بهره‌مند هستند). در نخستین مدل مفهومی، سیستم توزیع در پشت بالک‌هد (Bulkhead) عقبی جای گرفته.

هواپیمای هیدروژنی ایرباس / Airbus با موتور توربوپراپ پرواز آسمان دریا

دومین مدل مفهومی که بیشتر به‌درد مسیرهای پررفت‌‌آمد می‌خورد، تا حدی همچون De Havilland Dash 8 به‌نظر می‌رسد و به دو موتور توربوپراپ هیدروژن-هیبرید مجهز است؛ هر یک از این موتورهای توربوپراب انرژی حرکت یک پروانه‌ی هشت پره‌ای را فراهم می‌کنند (توربوپراپ نوعی موتور گازی جت است که در سرعت‌های متوسط کارایی دارد و در سرعت زیاد کارایی خود را از دست می‌دهد). در دومین مدل مفهومی هواپیمای غیر آلاینده‌ی ایرباس نیز محفظه‌ی سوخت هیدروژن و سیستم توزیع در پشت بالک‌هد عقبی جای می‌گیرند.

نمای جلو هواپیمای هیدروژنی ایرباس / Airbus با موتور توربوفن آسمان دریا

سومین و آخرین مدل مفهومی ایرباس، رادیکالی‌ترین مدل به‌حساب می‌آید؛ اما پیش‌تر طراحی مشابه‌با آن را دیده‌ بودیم. این مدل مفهومی در تلاش است MAVERIC را که ایرباس در ماه فوریه‌ی ۲۰۲۰ (بهمن و اسفند ۱۳۹۹) به‌عنوان هواپیمایی آزمایشی و بدون خلبان به‌پرواز درآورد حقیقی کند. در مدل مفهومی سوم شاهد استفاده از دو موتور توربوفن هیدروژن-هیبرید هستیم که نیروی پیشرانه را با استفاده از سوخت هیدروژن مایع تأمین می‌کنند. در این هواپیما، مخزن‌های سوخت در زیر بال‌ها جای گرفته‌اند.

اگر همه‌چیز طبق برنامه‌‌ی تعیین‌شده توسط ایرباس پیش برود، احتمالا نمونه‌های اولیه (پروتوتایپ) هواپیماهای یادشده تا پیش از پایان دهه‌ی جاری میلادی آماده خواهند شد. ایرباس انتظار دارد این هواپیماها تا سال ۲۰۳۵ وارد خطوط هوایی شوند و فعالیت رسمی‌شان را آغاز کنند.

موتور GE9x هواپیمای بویینگ 777x گواهی اداره فدرال هوانوردی را دریافت کرد گربه‌ها می‌توانند از انسان تقلید کنند چگونه نئاندرتال‌ها کروموزوم Y خود را از دست دادند؟ اولین هواپیمای تجاری مجهز به سوخت هیدروژنی به پرواز درآمد دانشمندان نوع جدیدی از ابررساناها را کشف کردند منبع cnetطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

آیا انویدیا و آرم به‌اجبار از بازار چین خارج می‌شوند؟

آیا انویدیا و آرم به‌اجبار از بازار چین خارج می‌شوند؟

یک تحلیلگر می‌گوید دولت چین با قرارداد تصاحب آرم توسط انویدیا موافقت نخواهد کرد. درصورت رخداد این اتفاق، انویدیا و آرم احتمالا از بازار چین خارج خواهند شد.

انویدیا چند هفته‌ی پیش در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد با پرداخت ۴۰ میلیارد دلار، آرم هولدینگز را تصاحب کرده است. تصاحب آرم توسط انویدیا توجه نهادهای ناظر بر بازار را جلب کرد و این موضوع صرفا به بازار آمریکا خلاصه نمی‌شود. با درنظرگرفتن ماهیت کسب‌و‌کار آرم، نهادهایی که روی موضوع انحصارطلبی شرکت‌ها نظارت می‌کنند تحقیقات گسترده‌ی خود را در رابطه با قرارداد جدید بین انویدیا و آرم آغاز کردند. معماری آرم امروزه در تقریبا تمامی دستگاه‌های الکترونیکی مدرن و حتی پردازنده‌های حوزه‌ی دیتاسنتر یافت می‌شود.

نهادهای ناظر با بررسی موشکافانه در تلاش درک این موضوع هستند که آیا تصاحب آرم توسط انویدیا به شرکت‌های دیگری که در بازار هستند و مشتری آرم محسوب می‌شوند آسیب می‌زند یا نه. انویدیا به‌لطف تصاحب آرم، اکنون از منابع و زیرساخت‌های لازم برای ساخت پردازنده‌ی مرکزی (CPU) نیز برخوردار است و می‌تواند پردازنده‌های گرافیکی (GPU) خود را پیشرفته‌تر از قبل بسازد. در نظر داشته باشید که ماجرای قرارداد بین انویدیا و آرم هنوز به‌طور کامل به‌اتمام نرسیده و باید نهادهای ناظر تحقیقات خود را کامل کنند.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها در این رابطه، مربوط به نهادهای رگولاتوری چین است. در کشور چین فرایند تحقیقات و اعطای مجوزهای لازم به این قراردادها با سرعت پایین انجام می‌گیرد. کوالکام چند سال پیش شرکتی با نام NXP Semiconductors را خریداری کرد، اما مجوز نهادهای رگولاتوری چین صادر نشد و همین موضوع کوالکام را مجاب کرد قرارداد را به‌هم بزند. بیانیه‌ی جدیدی که از سوی یکی از محققان دانشگاهی چینی با نام نی گوانگان منتشر شده اعلام می‌کند که احتمالا اعطای مجوز نهادهای رگولاتوری چین به انویدیا برای زمانی نسبتا طولانی طول خواهد کشید.

نی گوانگان به‌هنگام سخنرانی در چهارمین مراسم Information Security Industry Development Forum سراغ قرارداد بین انویدیا و آرم رفت و گفت به‌احتمال بسیار زیاد مقامات چینی قرارداد موردبحث را به‌رسمیت نخواهند شناخت و آن را رد خواهند کرد. گوانگان می‌گوید در پی نهایی شدن ادغام آرم با انویدیا، ساختار مالکیت آرم دچار تحولی اساسی می‌شود و این تحول به‌مذاق چینی‌ها خوش نمی‌آید.

گوانگان می‌گوید آرم پیش‌تر شرکتی بریتانیایی بود و پس از چند سال، ژاپن کنترل بخش اعظم آن را دراختیار گرفت. اکنون انویدیا (نماینده‌ی ایالات متحده آمریکا) ۷۰ درصد از حق کنترل شرکت را دراختیار دارد و فرایند ادغام را آغاز کرده است. اگر فرایند ادغام با موفقیت به پایان برسد، آرم تحت کنترل آمریکایی‌ها قرار می‌گیرد و چینی‌ها این اتفاق را برای خودشان زیان‌آور می‌دانند. گوانگان با ذکر این دلیل می‌گوید که اعتقاد دارد قرارداد بین انویدیا و آرم توسط وزارت بازرگانی چین پذیرفته نمی‌شود. او می‌گوید: «به‌طور خلاصه، اگر قرارداد نهایی شود، در آینده نخواهیم توانست از آرم استفاده کنیم».

مقاله‌های مرتبط:

  • انویدیا با پرداخت ۴۰ میلیارد دلار آرم را خریداری کرد
  • چرا خرید آرم توسط انویدیا تصمیم درستی نیست؟

در پی اعلام این موضوع، عده‌ای از حاضران در جلسه نگران ادامه‌ی فعالیت انویدیا در چین درصورت رد شدن قراداد این شرکت توسط مقامات شدند. نی گوانگان باری دیگر روی این موضوع تأکید کرد که در سناریویی این‌چنینی آرم به فعالیت خود در چین پایان می‌دهد.

کوالکام با مشاهده‌ی عدم صدور مجوز توسط مقامات چینی، تصمیم گرفت برای ادامه‌ی حضور در بازار چین از تصاحب NXP Semiconductors خودداری کند. بااین‌حال گوانگان معتقد است انویدیا برعکس این کار را انجام می‌دهد و حاضر است برای بهره‌مندی از منابع و زیرساخت‌های آرم، بازار چین را از دست بدهد.

درصورتی‌که گفته‌های نی گوانگان رنگ حقیقت به‌خود بگیرند، قطعا عواقبی زیان‌آور متوجه انویدیا و آرم و بازار چین خواهد شد. انویدیا و آرم دسترسی به بازاری بسیار عظیم را از دست می‌دهند؛ (چین امروزه یکی از بزرگ‌ترین بازارهای فناوری دنیا را دراختیار دارد). ازطرفی دیگر خود چین نیز متضرر می‌شود؛ با خروج آرم و انویدیا از چین، این کشور با سرعت کمتری در مسیر ارائه‌ی نوآوری‌های جدید پیش خواهد رفت.

پس از سال ۲۰۱۵ و اعمال تحریم‌هایی ازسوی آمریکا، فروش تراشه‌های سری Xeon اینتل به چین ممنوع شد. پس از آن تحریم‌‌ها، چین سراغ پردازنده‌های مبتنی‌بر معماری آرم رفت. نی گوانگان می‌گوید بزرگ‌ترین ضعف چین این است که نمی‌تواند تراشه تولید کند و هنوز وابسته‌به بیگانگان است.

انویدیا RTX 3070 Mobile احتمالا با قدرت RTX 2080 Ti برای لپ تاپ‌ها معرفی می‌شود سیستم کوانتومی ۵۰۰۰ کیوبیتی D-Wave معرفی شد بنچمارک Ryzen 7 5800X، رقیب جدی Core i9-10900K‌ فاش شد مشکل خازن RTX 3090 تولیدکنندگان را به اصلاح این کارت گرافیک مجبور کرد کامپیوتر CHRONOS V2 با کارت گرافیک RTX 3090 انویدیا معرفی شد منبع wccftechطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

نگاهی به آثار برگزیده مسابقات فوتومیکروگرافی نیکون در سال ۲۰۱۹ (بخش اول)

نگاهی به آثار برگزیده مسابقات فوتومیکروگرافی نیکون در سال ۲۰۱۹ (بخش اول)

مسابقات «دنیای کوچک نیکون» رقابتی است که همه ساله در دو بخش فوتومیکروگرافی و تایم‌لپس‌های میکروسکوپی برگزار می‌شود. با ایران دیتا نوین همراه باشید تا دنیای کوچک نیکون را، از دریچه میکروسکوپ‌های نوری از نظر بگذرانیم.

مقاله‌های مرتبط:

  • برندگان مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون 2018 مشخص شدند

مسابقه‌ی «دنیای کوچک نیکون» (Nikon’s Small World) که از ۱۹۷۵ میلادی تاکنون، همه‌ساله برگزار می‌شود، رقابتی است میان تصاویر ثبت‌شده با میکروسکوپ، که در دو بخش فوتومیکروگرافی و فیلم، میزبان آثار دانشمندان اهل هنر است. در بخش فوتومیکروگرافی، عکس‌های ثبت‌شده با میکروسکوپ و در بخش فیلم، تایم لپس‌های ثبت‌شده با میکروسکوپ‌های نوری رقابت می‌کنند. در این مقاله آثار برگزیده‌ی فوتومیکروگرافی سال ۲۰۱۹ در دو بخش «۲۰ اثر برتر» و «تقدیر ویژه» را از نظر خواهیم گذراند و در مقالات بعدی به «تصاویر شاخص» و تایم‌لپس‌های برگزیده در بخش «دنیای کوچک، در حرکت» (Small World in Motion) خواهیم پرداخت.

بخش نخست: ۲۰ اثر برتر

۱. جنین لاک پشت فلوئورسنت؛ بزرگ‌نمایی ۵ برابری

ترزا گودا، ترزا کوگلر (Teresa Zgoda & Teresa Kugler) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۲. تصویری از سه استنتور (تک سلولی‌های آب شیرین) با کدگذاری رنگی عمق؛ بزرگ‌نمایی ۴۰ برابری

دکتر ایگور سیوانویچ (Igor Siwanowicz) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۳. اعصاب و استخوان های در حال رشد در جنین تمساح؛ بزرگ‌نمایی ۱۰ برابری

دکتر بارت آنجان بولار و دنیل اسمیت پاردس (Daniel Smith Paredes & Dr. Bhart-Anjan S. Bhullar) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۴. پشه‌ی نر؛ بزرگ‌نمایی ۶.۳ برابری

جن روزنبوم (Jan Rosenboom) از آلمان

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۵. دانه‌ی برف؛ بزرگ‌نمایی ۴ برابری

کالب فاستر (Caleb Foster) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۶. عنکبوت موسفید؛ بزرگ‌نمایی ۲۰ برابری

خاویر روپرز (Javier Rupérez) از اسپانیا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۷. پرچم گل میخک صدپر چینی؛ بزرگ‌نمایی ۳ برابری

دکتر گیلرمو لوپز لوپز (Dr. Guillermo López López) از اسپانیا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۸. قطرات یخ‌زده‌ی آب؛ بزرگ‌نمایی ۸ برابری

گارزن کریستین (Garzon Christian) از فرانسه

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World


۹.
مقطعی از غنچه‌ی گل لاله؛ بزرگ‌نمایی ۱ برابری

آندری ساویتسکی (Andrei Savitsky) از اوکراین

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۰. سلول‌های BPAE در آخرین مرحله‌ی تقسیم میتوز (مرحله‌ی تلوفاز)؛ بزرگ‌نمایی ۶۳ برابری

جیسون کیرک (Jason M. Kirk) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۱. تخمدان‌های مگس سرکه؛ بزرگ‌نمایی ۱۰ برابری

دکتر جاسلین مک دانلد و دکتر یوجون چن (Dr. Yujun Chen & Dr. Jocelyn McDonald) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۲. لارو پشه؛ بزرگ‌نمایی ۴ برابری

ان الگار (Anne Algar) از انگلیس

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۳. کوپریت یا اکسید معدنی مس؛ بزرگ‌نمایی ۲۰ برابری

دکتر امیلیو کاراباجال مارکز (Dr. Emilio Carabajal Márquez) از اسپانیا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۴. عنکبوت سیاه‌گوش ماده؛ بزرگ‌نمایی ۱ برابری

آنتوآن فرانک (Antoine Franck) از فرانسه

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۵. دافنی ماگنای باردار (نوعی کک آب شیرین) ؛ بزرگ‌نمایی ۴ برابری

مارک میس (Marek Miś) از لهستان

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۶. نمایی از چشم مرکب یک مگس خانگی؛ بزرگ‌نمایی ۵۰ برابری

دکتر رزوان کرنل کنستانتین (Dr. Razvan Cornel Constantin) از رومانی

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۷. ویتامین C؛ بزرگ‌نمایی ۴ برابری

کارل دکارت (Karl Deckart) از آلمان

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۸. بلورهای کریستوبالیت معلق در کانی میزبان کوارتز؛ بزرگ‌نمایی ۴۰ برابری

بیلی هاگز (E. Billie Hughes) از تایلند

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۱۹. جنین اختاپوس؛ بزرگ‌نمایی ۵ برابری

دکتر کری آلبرتین و مارتینا لوکوشویچ (Martyna Lukoseviciute & Dr. Carrie Albertin) از انگلیس

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

۲۰. عروق خونی موش پس از حمله‌ی قلبی؛ بزرگ‌نمایی ۲ برابری

سیمون مرز، لی بورنمن و سباستین کورست (Simon Merz & Lea Bornemann & Sebastian Korste) از آلمان

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

بخش دوم؛ تقدیر ویژه

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

سلول‌های لایه‌ی درون‌رگی در روده‌ی جنین ۱۸.۵ روزه‌ی موش، عروق و لایه‌ی درون‌رگی به رنگ آبی و اعصاب به رنگ‌های قرمز و سبز؛ بزرگ‌نمایی ۱۰ برابری

ناتان برنز (Nathan Burns) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

آلوئول‌های (alveolus) مولد شیر در غده‌ی پستانی یک موش شیرده که سلول‌های ماهيچه‌ای صاف (Myoepithelial) مانند سبدی آن‌ها را در برگرفته‌اند؛ بزرگ‌نمایی ۶۳ برابری

کالب داوسن (Caleb Dawson) از استرالیا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

هاگ‌های قارچ پنی‌سیلیوم؛ بزرگ‌نمایی ۶۳ برابری

دکتر تگید دی‌کاروالو (Dr. Tagide deCarvalho) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

دانه‌ی یک گیاه ناشناخته؛ بزرگ‌نمایی ۵ برابری

گورای دِرِ (Güray Dere) از ترکیه

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

کپک قارچی روی دانه‌ی آلو؛ بزرگ‌نمایی ۴ برابری

سرگی دیمچنکو (Sergii Dymchenko) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

تکثیر ویروس هرپس ۸ انسانی (HIV-8)، عامل بیماری سارکوم کاپوسی (به‌رنگ ارغوانی) در هسته‌ی رگ‌های خونی (به‌رنگ آبی)، ساختار پروتئینی سلول (توبولین) به رنگ سبز نمایش داده شده‌است ؛ بزرگ‌نمایی ۱۰۰ برابری

آنتونی برنت ایسون (Anthony Brent Eason) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

شپشی معلق از یک تار مو؛ بزرگ‌نمایی ۱۰ برابری

دکتر والتر فراری (Dr. Walter Ferrari) از آرژانتین

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

سلول‌های کلیه‌ی سگ روی الگوی دایره‌ای ایجادشده توسط پروتئین‌های چسبنده؛ بزرگ‌نمایی ۶۰ برابری

دکتر سیلوی هنون، دیوید پریرا و نیکلاس هارمند (Nicolas Harmand & David Pereira & Dr. Sylvie Hénon) از فرانسه

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

شمعدانی برگ بریده؛ بزرگ‌نمایی ۱۰ برابری

فردریک لابون (Frederic Labaune) از فرانسه

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

فسیل آمونیت (شاخ قوچی)؛ بزرگ‌نمایی ۱۰ برابری

بالینت مارکوس (Dr. Balint Markus) از مجارستان

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

اسکلت سلولی از جنس اکتین در ماکروفاژها (درشت خوارها) هنگام فاگوسیتوز (بیگانه خواری) ناموفق؛ بزرگ‌نمایی ۶۰ برابری

دکتر آنا ناجیرا، شی کیونگ هو، دکتر تاکاشی و جس هارون (Dr. Ana T. Nogueira & Dr. Shiqiong Hu & Jesse Aaron & Dr. Takashi Watanabe) از آمریکا

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

مخلوط خشک شده‌ی اسید اسکوربیک (ویتامین C) و شکر ؛ بزرگ‌نمایی ۵ برابری

آندری سمننکو (Andrey Semenenko) از اوکراین

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

Licmophora flabellata (گروهی از آغازیان دریایی که بر روی جلبک دریایی رشد می‌کنند) ؛ بزرگ‌نمایی ۲۰ برابری

جن ون ایجکن (Jan van IJken) از هلند

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

بال‌های نوعی بید؛ بزرگ‌نمایی ۲۰ برابری

جی یوآن (Ji Yuan) از چین

دنیای کوچک نیکون / Nikon Small World

ال گلوتامین و بتا آلانین کریستالیزه شده؛ بزرگ‌نمایی ۴ برابری

جاستین زول (Justin Zoll) از آمریکا

این یک لامبورگینی است تصاویری از رابطه عاطفی انسان‌ با حیوانات در مرز خیال و واقعیت؛ نقاشی‌های سه‌بعدی که چشمانتان را فریب می‌دهند اگر میوه‌ها و سبزیجات جان داشتند! تصاویری ویرایش‌شده از نوزادان که صحنه‌های خنده‌داری را رقم زده‌اند منبع Nikon’s Small Worldطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

گوگل در برخی گوشی‌های اندرویدی موتور جستجوی Bing را به کاربر پیشنهاد می‌کند

گوگل در برخی گوشی‌های اندرویدی موتور جستجوی Bing را به کاربر پیشنهاد می‌کند

بر اساس توافق‌نامه‌ی بین گوگل و نهادهای ناظر بر قوانین ضدانحصار اروپا، گوگل از دهم مهرماه امسال موظف‌شده بینگ و موتورهای جست‌و‌جوی دیگر را به کاربران اندرویدی ارائه دهد.

نهادهای ناظر بر قوانین ضدانحصار (آنتی‌تراست) در اروپا مدتی است تحقیقات گسترده علیه گوگل را آغاز و این شرکت را دادگاهی کرده‌اند. اخبار به‌دست‌رسیده اعلام می‌کنند گوگل با نهادهای ناظر اروپایی به‌توافق دست پیدا کرده. به‌عنوان بخشی از این توافق، گوگل باید به کاربران جدید گوشی‌های هوشمند اندرویدی در کشورهای اروپایی امکان دانلود موتورهای جست‌و‌جوی دیگر را که رقیب خود گوگل هستند ارائه دهد.

آن‌طور که به‌نظر می‌رسد، گوگل با شرکت‌های مختلف وارد مذاکره شده است تا در ازای دریافت پول از آن‌ها، سرویس موتور جست‌و‌جویشان را به کاربران اندرویدی پیشنهاد کند. فرایند انجام این کار به‌پایان رسیده و گوگل فهرست نهایی موتورهای جست‌جویی را که در کشورهای مختلف به‌همراه موتور جست‌و‌جوی خود ارائه می‌دهد منتشر کرده است؛ این سرویس‌ها از ۱ اکتبر تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۰ مهر تا ۱۱ دی ۱۳۹۹) به کاربران ارائه می‌شوند. بر اساس اطلاعیه‌ی رسمی گوگل، مایکروسافت توانسته نظر این شرکت را برای استفاده از بینگ جلب کند. به‌همین دلیل بینگ در شماری از بزرگ‌ترین بازارهای اروپایی به کاربران جدید ارائه خواهد شد.

گزینه های موتور جستجو در گوشی اندروید / Android Phone اروپا

بر اساس گزارش منتشرشده از سوی بلومبرگ، از روز یکم اکتبر (دهم مهر) به‌بعد، بینگ به یکی از چهار گزینه‌ای که به کاربران ساکن در آلمان و فرانسه و ایتالیا و اسپانیا و سوئد و نروژ و بریتانیا ارائه می‌شود تبدیل شده است. بلومبرگ می‌نویسد Info.com و PrivacyWall و GMX بزرگ‌ترین برندگان بودند و بیشتر از تمامی موتورهای جست‌و‌جوی دیگر در کشورهای مختلف ارائه می‌شوند. طبق گزارش بلومبرگ، Info.com برای گوشی‌های جدید اندرویدی ساکنان ۳۱ کشور به‌نمایش درمی‌آید. همچنین PrivacyWall در ۲۱ کشور و GMX در ۱۶ کشور و بینگ در ۱۳ کشور نمایش داده می‌شوند. DuckDuckGo صرفا در هشت بازار به‌نمایش درخواهد آمد.

فعلا به‌طور دقیق نمی‌دانیم مایکروسافت چه مبلغی به گوگل پرداخت کرده است. اینکه چنین اقدامی می‌تواند در طول زمان سهم بینگ را از بازار موتورهای جست‌و‌‌جو افزایش دهد یا نه، سؤالی است که در آینده جوابش را خواهیم فهمید. گفته می‌شود امروزه بینگ ۳٫۰۶ درصد از سهم را در تصاحب خود دارد.

نخستین بار در سال ۲۰۱۸ بود که اتحادیه‌ی اروپا در فرمانی رسمی از آلفابت خواست در زمانی نه‌چندان طولانی راه‌حلی برای تعدیل تسلط خود بر جست‌و‌جوهای موبایلی پیدا کند. آن‌طور که آمار نشان می‌دهند گوگل امروزه ۹۷ درصد سهم بازار موتورهای جست‌و‌جو را در اروپا دراختیار دارد.

به‌موجب توافق‌نامه‌ی جدید، گوگل باید موتورهای جست‌و‌جوی رقیب را روی نمایشگر گوشی‌ کاربران نمایش دهد تا آن‌ها درصورت تمایل برای تغییر موتور جست‌و‌جوی پیش‌فرض اقدام کنند. این راهکار تاکنون نتوانسته تعداد دانلود اپلیکیشن‌های رقیب را به‌شکلی محسوس افزایش دهد و به‌نظر می‌رسد اکثر مردم همچنان به استفاده از گوگل تمایل دارند.

امکان بی‌صداکردن یا میوت همیشگی گروه‌ها در نسخه بتای جدید واتساپ فراهم شد اپلیکیشن ناظر قلب اپل واچ، عامل مراجعه‌ی غیرضروری به پزشک لوازم جانبی جدید برند سرفیس معرفی شدند گوگل از قابلیت‌های جدید تلفن‌های هوشمند پیکسل رونمایی کرد قابلیت Accounts Center بین فیسبوک و اینستاگرام معرفی شد منبع bloomberg engadgetطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

امکان بی‌صداکردن یا میوت همیشگی گروه‌ها در نسخه بتای جدید واتساپ فراهم شد

امکان بی‌صداکردن یا میوت همیشگی گروه‌ها در نسخه بتای جدید واتساپ فراهم شد

نسخه‌ی بتای جدید واتساپ به کاربران امکان می‌دهد اعلان گروه‌ها را برای همیشه میوت کنند. این قابلیت احتملا به‌زودی به نسخه‌ی پایدار واتساپ می‌آید.

چند ماه پیش در گزارشی اعلام شد واتساپ (WhatsApp) روی قابلیتی کار می‌کند که به واسطه‌ی آن می‌توانید اعلان گروه‌ها را برای همیشه میوت کنید. این قابلیت سرانجام دردسترس قرار گرفته است؛ البته فعلا در نسخه‌ی بتا. از قرار معلوم، امکان میوت کردن اعلان گروه‌ها در نسخه‌ی بتای ۲٫۲۰٫۲۰۱٫۱۰ واتساپ وجود دارد.

تا پیش از اضافه شدن این قابلیت، کاربران می‌توانستند اعلان گروه‌های واتساپ را به‌مدت حداکثر یک سال میوت کنند. بااین‌حال در نسخه‌ی جدید بتا، گزینه‌ی «یک سال» با گزینه‌ی «برای همیشه» جایگزین شده است. انتخاب گزینه‌ی «برای همیشه» گروه‌ را میوت می‌کند و تا زمانی‌که به‌صورت دستی آن را از حالت میوت خارج نکنید، در همان حالت باقی می‌ماند. با درنظرگرفتن اضافه شدن قابلیت موردبحث به بتای عمومی، انتظار داریم نسخه‌ی پایدار واتساپ به‌زودی میزبان امکان میوت کردن همیشگی گروه‌ها شود.

جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ همچنین میزبان چند قابلیت کاربردی دیگر است. تغییر مهمی که در به‌روزرسانی جدید متوجهش خواهید شد این است که گزینه‌های تماس صوتی و تماس ویدئویی از این پس در چت با حساب‌های کاربری تجاری (که اصطلاحا از آن‌ها با نام حساب‌های تجاریِ تأیید‌شده‌ی واتساپ یاد می‌شود) ارائه نخواهند شد. این گزینه‌ها همچنین در بخش اطلاعات مخاطب تجاری وجود نخواهند داشت. تنها راه برای دسترسی به گزینه‌ی تماس صوتی و ویدئویی، ضربه زدن روی آیکون پروفایل در صفحه‌ی چت و فهرست مخاطبان است.

جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ درکنار موارد یادشده، رابط کاربری بازطراحی‌شده‌ی بخش Storage Usage را دردسترس کاربران بیشتری قرار می‌دهد.

رابط کاربری جدید Storage Usage در واتساپ / WhatsApp

واتساپ طی ماه‌های گذشته، میزبان برخی تغییرات شده تا بتواند تجربه‌ی کاربرای بهتری ارائه دهد. اوایل مرداد بود که در گزارشی گفته شد واتساپ قصد دارد امکان استفاده‌ی هم‌زمان از یک حساب کاربری را در چند دستگاه فراهم کند. همگام‌سازی تاریخچه‌ی چت، قابلیت دیگری است که به‌زودی در واتساپ ارائه خواهد شد. احراز هویت ازطریق حسگر اثر انگشت برای ورود به واتساپ وب و امکان استفاده از تصاویر زمینه‌ی مختلف برای هر صفحه‌ی چت جزو دیگر قابلیت‌هایی هستند که در مسیر اضافه شدن به واتساپ قرار دارند. درکنار این‌ها گفته می‌شود واتساپ روی قابلیت Expiring Media کار می‌کند.

شما کاربران ایران دیتا نوین چه دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟

گوگل در برخی گوشی‌های اندرویدی موتور جستجوی Bing را به کاربر پیشنهاد می‌کند اپلیکیشن ناظر قلب اپل واچ، عامل مراجعه‌ی غیرضروری به پزشک گوگل از قابلیت‌های جدید تلفن‌های هوشمند پیکسل رونمایی کرد قابلیت Accounts Center بین فیسبوک و اینستاگرام معرفی شد به‌روزرسانی‌های مایکروسافت برای اپلیکیشن‌های آفیس روی آیفون و آیپد منبع mspoweruserطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

اخبار

ثبت رکوردی تازه برای عرضه خودروهای تسلا

ثبت رکوردی تازه برای عرضه خودروهای تسلا

براساس اعلام رسمی خودروسازی تسلا، این شرکت طی سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۱۴۰ هزار محصول عرضه کرده است که بالاترین میزان از زمان شروع فعالیت است.

هفته قبل، مدیرعامل تسلا ایمیلی برای کارکنان ارسال کرده بود که پیش‌بینی ثبت رکورد تازه برای سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۰ داشت. حالا برای اولین‌بار، تسلا توانسته است ۱۳۹,۳۰۰ دستگاه خودرو عرضه کند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴۵ درصد رشد نشان می‌دهد. جالب‌تر اینکه، آمار تسلا در مقایسه با سه‌ماه دوم سال جاری هم، ۵۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

تقریبا ۹۰ درصد خودورهای فروخته شده توسط تسلا، محصولات اقتصادی شامل مدل‌ ۳ و مدل Y هستند؛ درحالی‌که ۱۵,۲۰۰ دستگاه مدل ۳ و مدل ایکس عرضه دشه است. از نظر آمار تولید هم از ۱۴۵,۰۳۶ نمونه تولید شده طی سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱، مدل ۳ و مدل Y با ۱۲۸,۰۴۴ دستگاه، برتری قابل ملاحظه‎‌ای نسبت به دیگر محصولات تسلا دارند.

تسلا در تلاش است تا در انتهای سال ۲۰۲۰ تعداد ۵۰۰ هزار خودرو را تحویل مشتریان دهد. تاکنون ۳۱۸ هزار دستگاه، معادل ۶۳.۶ درصد از میزان مورد انتظار، محقق شده که البته تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا بوده است. طی هفته‌های آینده، کارخانه بزرگ تسلا در شانگهای چین، موسوم به گیگا فکتوری راه‌اندازی خواهد شد. افتتاح خط تولید جدید این شرکت در فرمونت کالیفرنیا امریکا هم، حدود دو ماه آینده انجام می‌شود. چنین شرایطی، تحقق وعده‌های تسلا و ایلان ماسک را قطعی نشان می‌دهد.

Elon Musk  ایلان ماسک کنفرانس باتری دی 2020

ایلان ماسک، هفته گذشته در گردهمایی موسوم به باتری ‌دی (Battery Day) فناوری جدیدی از تسلا رونمایی کرد که سرعت تولید باتری خودروهای برقی و هزینه‌های مرتبط را کاهش می‌دهد؛ اما مدیرعامل تسلا معتقد است که این طرح، تا سال ۲۰۲۲ وارد فاز تولید انبوه نخواهد شد.

بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی امریکا تلاش می‌کند تا دو کارخانه‌ی جدید در سال‌های آینده راه‌اندازی شوند. بر طبق برنامه شرکت، وانت تسلا سایبرتراک، مدل S پلید (Model S Plaid) و سوپراسپرت مدرن تسلا رودستر، قبل از شروع سال ۲۰۲۲ وارد فاز تولید انبوه خواهند شد. بنابر اظهارات ایلان ماسک، رسیدن به رکورد ۳۰ میلیون دستگاه تولید سالیانه، احتمالا تا ۷ سال آینده محقق می‌شود؛ هرچندکه در ۵ سال نیز ممکن اما بعید است.

تسلا برای حضور در هندوستان آماده می‌شود

براساس اظهارات تازه ایلان ماسک، احتمالا فروش خودروهای تسلا در هند از سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود.

کشور هند با جمعیت ۱/۳۵ میلیارد نفر، بازار جذابی برای شرکت‌های خودروسازی دنیا به‌نظر می‌رسد؛ اما میانگین قیمت فروش خودرو در این کشور، ۷۴۰۰ دلار است. میزان مالکیت خودرو در هند نیز، امار بسیار پایینی دارد و به ۲/۵ درصد از کل جمعیت می‌رسد. از سویی دیگر، وزارت حمل‌و‌نقل و دیگر نهادها در دولت هندوستان تلاش می‌کنند تا ۱۵ درصد خودروهای فروخته شده در این کشور تا سال ۲۰۲۳، تمام برقی باشند که البته، دست‌نیافتنی به‌نظر می‌رسد.

ارزان‌ترین محصول تسلا در امریکا، آستانه قیمت ۳۵ هزار دارد. احتمالا نسخه چینی تسلا مدل ۳ قیمت پایین‌ترین خواهد داشت، اما کارخانه تسلا گیگا فکتوری شانگهای، هنوز به بهره‌برداری نرسیده است. گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر کاهش قیمت تسلا مدل ۳ تا ۲۵ هزار دلار وجود دارد که البته با استفاده از فناوری جدید تسلا در زمینه باتری‌ها تا سه سال دیگر محقق خواهد شد.

داچیا / رنو ساندرو استپ وی هاچبک و سدان 2021 رسما رونمایی شد بی ام سری 4 کانورتیبل معرفی شد شورولت کامارو ینکو SC با تیونینگ ۱,۰۵۰ اسب‌بخاری SVE معرفی شد هیوندای بخش جدیدی برای توسعه خودروهای رباتیک معرفی کرد کراس اور مفهومی و برقی بیوک الکترا معرفی شد منبع engadget thetruthaboutcarsطراحی سایت و اپلیکیشن با ایران دیتا نوین

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
Spotify
Consent to display content from Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from Sound