این تجربه برای همه ما رخ داده است که به وب سایتی مراجعه کرده ایم و به دلیل اینکه ظرف مدت چند ثانیه موفق به یافتن چیزی که در جستجوی آن هستم، نشده ایم دکمه back را زده ایم یا صفحه را بسته ایم.

واقعیت این است که اکثر ما به صورت شرطی انتظار داریم که آنچه را که در پی آنیم در مدت زمانی کوتاهی پیدا کنیم. بازدیدکنندگان شما وقتی به صفحه اصلی وب سایت رسیدند در کثری از ثانیه تصمیم می گیرند در وب سایت بمانند یا آن را ترک کنند و این که طراحی صفحه اول وب سایت شما چگونه است بر این تصمیم تاثیر گذار است و تصمیم مشتریان در بلند مدت بر سرنوشت کسب و کار شما تاثیر می گذارد.

به بیان خیلی ساد، طراحی صفحه اصلی شما به دو قسمت ذیل تقسیم می شود:

بالای صفحه (above-the-fold): این عبارت به صورت سنتی برای صفحه اول روزنامه استفاده می شود و منظور محتوایی که شما بدون اسکرول کردن در صفحه و پایین آمدن می توانید آن را مشاهده کنید

پایین صفحه (below-the-fold) محتوایی که برای دیدن آن نیاز دارید به سمت پایین اسکرول کنید.

با توجه به اینکه محتوای بالای صفحه اولین قسمتی است که توسط صفحه نمایش کامپیوتر نمایش داده می شود. 100% بازدیدکنندگان شما محتوای بالای صفحه را خواهند دید و طبق آمار، به محض حرکت به سمت پایین صفحه، تعداد افرادی که به محتوای شما توجه می کنند به شدت کاهش می یابد. به همین جهت این که چه مطالبی در قسمت بالای صفحه و پایین صفحه اول سایت قرار گیرد اهمیت بسیار زیادی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.