چگونه پراستفاده‌ترين اپ‌هاي خود در آيفون را ببينيم

بازدید: 70
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

براي شناسايي کردن پراستفاده‌ترين اپ‌هايي آيفون، ابتدا بايد ويژگي Screen Time را در iOS و iPadOS روشن کنيد. قابليت Screen Time به شما کمک مي‌کند تا حدودي متوجه رفتار و الگوي استفاده خود از تلفن همراهتان شويد و بتوانيد اپ‌هايي که بيشترين زمان شما را به خود اختصاص مي‌دهند، شناسايي کنيد.

در صورت تمايل مي‌توانيد از اين قابليت براي محدود کردن استفاده از اپ‌هاي مورد نظر نيز کمک بگيريد. 

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

براي اکتيو کردن Screen Time، صفحه تنظيمات آيفون را باز کنيد و روي Screen Time ضربه بزنيد.

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

سپس روي Turn on Screen Time ضربه بزنيد و با توجه به شرايط استفاده‌ از دستگاه، يکي از گزينه‌هاي This is My iPhone يا This is My Child’s iPhone را انتخاب کنيد.  با انتخاب گزينه اول تأييد مي‌کنيد که تلفن همراه متعلق شخص شما است و با انتخاب گزينه دوم تأييد مي‌کنيد که آيفون براي فرزندتان است؛ بنابر اين اکتيو کردن Screen Time با گزينه‌ دوم، براي نظارت به عملکرد فرزندتان از تلفن همراه است.

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

با اين کار يک صفحه بدون داده براي شما نشان داده مي‌شود. اين صفحه نشان‌دهنده اپ‌هايي است که در آيفون بيشتر از آن‌ها استفاده کرده‌ايد؛ اما از آنجا که قابليت Screen Time را تازه اکتيو کرده‌ايد، اولين بار پس از روشن کردن اين ويژگي صفحه خالي نمايش داده مي‌شود. براي ديدن داده‌ها در اين صفحه مثل هميشه از گوشي استفاده کنيد تا Screen Time شروع به جمع‌آوري داده کند. پس از مدتي استفاده از گوشي مي‌توانيد به تنظيمات برويد و از آنجا وارد Screen Time شويد.

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

ا حالا صفحه خالي که در ابتداي کار ديده‌ايد، بايد شامل نمودار ميانگين استفاده روزانه شما باشد. در زير اين نمودار روي گزينه See All Activity ضربه بزنيد.

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

در مرحله بعدي مي‌توانيد بازه زماني استفاده از اپ‌ها را براي مشاهده تعيين کنيد. اين بازه به‌طور معمول شامل يک روز، يک هفته، يک ماه يا سال در بالاي صفحه قابل انتخاب است. اگه مدت‌زمان بيشتري قابليت Screen Time را اکتيو نگه داشته باشيد، مي‌توانيد گزينه‌هاي بيشتري را مشاهده و انتخاب کنيد.

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

ا حالا در صفحه اسکرول کنيد تا به بخش Most Used برسيد. در اين فهرست مي‌توانيد پراستفاده‌ترين اپ‌هايتان را در بازه‌اي که انتخاب کرديد، مشاهده کنيد. اپ‌هايي که در ابتداي اين فهرست قرار دارند، بيشترين استفاده را داشته‌اند.

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

در اين صفحه روش‌هاي مختلفي براي آناليز داده‌ها وجود دارد. اگه در پايين فهرست روي Show More ضربه بزنيد، ليست گسترش مي‌يابد. اگه روي Show Categories ضربه بزنيد، مي‌توانيد برنامه‌هاي پراستفاده خود را بر اساس دسته‌هاي متفاوتي مانند Social ،Creativity يا Shopping & Food مشاهده کنيد.

هنگام مرور فهرست Most Used در Screen Time مي‌توانيد با ضربه زدن روي آيکون هر اپ جزئيات بيشتري درباره استفاده از آن اپ خاص دريافت کنيد. پس از ورود به صفحه جزئيات هر اپ، در صورت تمايل مي‌توانيد براي جلوگيري از استفاده بيش از حد، براي آن اپ محدوديت زماني تعيين کنيد. براي اين کار به پايين صفحه برويد و روي گزينه Add Limit ضربه بزنيد.

مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌ها در آيفون

پس از اين، صفحه‌اي مشاهده خواهيد کرد که مي‌توانيد در آن براي اپ مورد نظر محدوديت زماني چند دقيقه تا چند ساعت تعيين کنيد. پس از پايان کار، روي Add ضربه بزنيد.

از اين به بعد، هر وقت که زمان مجاز استفاده از آن اپ به پايان برسد، يک هشدار روي صفحه ظاهر مي‌شود و به شما يادآوري مي‌کند که بازه زماني استفاده از آن اپ را محدود کرده‌ايد. براي نظارت بر استفاده روزانه و تغيير سبک زندگي، اکتيو کردن قابليت Screen Time پيشنهاد مي‌شود.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين