چگونه فونت فارسي گوشي هاي سامسونگ را تغيير دهيم؟

بازدید: 89
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

پيش‌از‌اين با تغيير فونت فارسي گوشي‌هاي شيائومي در ايران ديتا نوين آشنا شديم. برخلاف گوشي‌هاي شيائومي، سامسونگ تا امروز راه سرراستي براي تغيير فونت گوشي‌هايش دردسترس يوزرهاي قرار نداده است؛ اما خوشبختانه راه غيررسمي موجود براي اين کار پيچيدگي خاصي ندارد. با ايران ديتا نوين همراه باشيد تا روش تغيير فونت فارسي را در گوشي هاي سامسونگ بياموزيد.

آموزش تغيير فونت گوشي سامسونگ

براي شروع اول بايد اپليکيشن zFont 3 را از گوگل پلي دانلود کنيد. بعد از دانلود و اجراي برنامه، با محيط زير رو‌به‌رو مي شويد .

رابط کاربر اپليکيشن تغيير فونت zfont

انتخاب فونت در اپليکيشن تغيير فونت zfont

براي مشاهده در ابعاد اصلي روي تصاوير بزنيد

اگه از قبل فونت مدنظر خود را دانلود کرده‌ايد، از پايين گزينه‌ Local را انتخاب کنيد (فونت وزير يکي از فونت‌هاي فارسي برتر است که به‌رايگان در‌دسترس قرار گرفته است). از پايين اپليکيشن گزينه‌ (Aa) را انتخاب کنيد و سپس به مسيري برويد که فونت در آن دانلود شده است.

انتخاب مسير فونت در اپليکيشن تغيير فونت zfont

تغيير فونت دستگاه اندرويدي سامسونگ در اپ تغيير فونت zfont

همان‌طورکه در  تصوير بالا مي‌بيند، فونت ما در پوشه تلگرام قرار دارد. فونت را انتخاب و سپس OK مي‌کنيم. 

حالا صفحه‌اي مانند بالا براي شما نمايش داده  ميشه . از بين گزينه‌ها oneUI #All را انتخاب کنيد و سپس گزينه Done را بزنيد.

تنظيمات اپ اندرويد تغيير فونت فارسي گوشي zfont

 صفحه جديدي مانند صفحه بالا برايتان نمايش داده  ميشه  که درمجموع هشت بخش دارد:

 • اول گزينه Install font name را انتخاب کنيد. توجه کنيد احتمالا به‌جاي فونت SamsungSans گزينه‎ ديگري نمايش داده شود. هر فونتي که خود اپليکيشن انتخاب کرده است، نصب کنيد.
 • بخش دوم Change the font to Font Name دقيقا همان فونتي است که اپليکيشن انتخاب کرده است.
 • بخش سوم Your Samsung Account must be signed-in بايد مطمئن شويد که وارد حساب کاربري سامسونگ خود شده‌ايد. دليل استفاده از حساب کاربري سامسونگ براي تهيه بکاپ از بخش تنظيمات است.
 • بخش چهارم Backup Data (Only Settings) است و بعد از ورود به حساب کاربري سامسونگ خود اين قسمت را انتخاب کنيد و فقط از بخش تنظيمات بکاپ بگيريد.
 • بخش پنجم Unistall Font Name است و در آن فونت نمايش‌داده‌شده را بايد پاک کنيد.

حالا وارد بخش How to Change مي‌شويم:

 • گزينه اول Install font name که با انتخاب آن، فونت دلخواهتان نصب مي‌شود.
 • گزينه دوم Change the font to Default است که بعد از انتخاب آن صفحه جديدي برايتان باز  ميشه . از اين بخش گزينه Default را انتخاب کنيد.
 • گزينه سوم Restore Data (Only Settings) است و در آن بايد بکاپي را بازيابي کنيد که در مراحل اوليه گرفتيد. توجه کنيد فقط‌و‌فقط گزينه Settings را ريستور کنيد. در آخر از شما سؤال مي‌کند که آيا مي‌خواهيد بکاپ گرفته‌شده را حذف کنيد يا خير که بهتر است بکاپ را حذف نکنيد.

فونت گوشي يا تبلت سامسونگ شما به همين راحتي به فونت دلخواه تغيير کرد.

اطلاعات فایل
 • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

 • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
 • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
 • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
 • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين