چگونه شتاب‌دهي ماوس را در ويندوز ۱۰ غير فعال کنيم

بازدید: 79
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

آيا تا حالا حس کرده‌ايد که سرعت اشاره‌گر ماوس نسبت به فاصله‌اي که آن را جا‌به‌جا مي‌کنيد، افزايش يافته است و روي صفحه‌نمايش از فرمان‌هاي شما سرپيچي مي‌کند؟ ويژگي شتاب‌دهي ماوس (Mouse acceleration) در ويندوز ۱۰ ميتونه عامل سرکشي اشاره‌گر باشد. غير اکتيو کردن اين ويژگي ميتونه دقت اشاره‌گر را بيفزايد و به شما اجازه بدهد اشاره‌گر را دقيقاً روي مکاني که مي‌خواهيد، قرار بدي .

شتاب‌دهي ماوس چيست

شتاب‌دهي ماوس، فاصله و سرعت اشاره‌گر روي صفحه‌نمايش را در جواب به سرعت حرکت ماوس افزايش مي‌دهد. اگه شتاب‌دهي ماوس اکتيو باشد و آن را به اندازه ۶ سانتي‌متر جابه‌جا کنيد، اشاره‌گر ميتونه از يک طرف صفحه به سمت ديگر آن سفر کند؛ اما اگه ماوس را دقيقا به همان اندازه ولي بسيار کندتر حرکت بدي ، اشاره‌گر فقط نيمي از صفحه را ميره .

اين ويژگي با هدف افزايش دقت اشاره‌گر به‌طور ديفالت در دستگاه‌هاي ويندوز ۱۰ اکتيو شده است. براي بسياري از يوزرهاي ويندوز و به‌خصوص گيمرها، اکتيو بودن شتاب‌دهي ماوس اثر معکوسي دارد و با کاهش دقت اشاره‌گر، باعث گيجي کاربر مي‌شود. اگه تا حالا با اين مورد برخورد داشته‌ايد يا به‌طور تصادفي پشت سيستمي نشسته‌ايد که کنترل اشاره‌گر ماوس آن برايتان دشوار بوده است، در اين مطلب آموزشي ايران ديتا نوين با روش غير اکتيو کردن ويژگي شتاب‌دهي ماوس آشنا مي شويد .

 

غير اکتيو کردن شتاب‌دهي ماوس

براي خاموش کردن ويژگي شتاب‌دهي ماوس، عبارت Mouse Settings را در نوار جستجوي ويندوز تايپ و روي نتيجه بزنيد .

غير اکتيو  کردن شتاب ماوس


پنجره تنظيمات ماوس باز  ميشه . بخش Related Settings را در سمت راست يا پايين پنجره پيدا و زير آن، روي Additional Mouse Options بزنيد .

غير اکتيو  کردن شتاب ماوس


پنجره Mouse Properties باز  ميشه . روي تب Pointer Options بزنيد .

غير اکتيو  کردن شتاب ماوس


در بخش Motion group با برداشتن تيک گزينه Enhance Pointer Precision آن را غير اکتيو کنيد. براي اعمال تغييرات در انتهاي پنجره روي دکمه Apply و سپس OK بزنيد .

غير اکتيو  کردن شتاب ماوس

ا حالا ويژگي شتاب‌دهي ماوس غير اکتيو شده است و مي‌توانيد از فرمان‌‎پذيري ماوس خود لذت ببريد.

***

آيا شما تجربه‌اي در زمينه اکتيو بودن شتاب‌دهي ماوس در ويندوز داريد؟ به نظر شما اين ويژگي در کجا به کار مي‌آيد؟ نظرات خود را با ما و يوزرهاي ايران ديتا نوين در ميان بگذاريد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين