چگونه در تماس‌ تصويري بهتر به‌ نظر برسيم

بازدید: 75
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

طي دو سال اخير تعاملات حرفه‌اي و شخصي بيشتري از طريق برنامه‌هاي تماس تصويري مانند Zoom، اسکايپ و فيس‌تايم در حال انجام است و به نظر نمي‌رسد استفاده گسترده از اپ‌هاي تماس ويديويي به‌زودي‌ به پايان برسد. همان‌طور که مهم است در جلسه‌ها و ملاقات حضوري ظاهر مناسبي داشته باشيم و خوب به نظر برسيم، بايد در تماس‌ ويديويي نيز در بهترين شکل خود ظاهر شويم. در اين مطلب با آموزش نورپردازي، کار با وبکم و بررسي سرعت اينترنت، شما را براي يک جلسه آنلاين موفقيت‌آميز آماده مي‌کنيم. با ايران ديتا نوين  همراه باشيد.

کشف بهترين نورپردازي

در يک استوديوي پخش حرفه‌اي، دوربين‌ها نيستند که باعث زيباتر ديده شدن افراد مي‌شوند، بلکه اين امر به واسطه نورپردازي درست ميسر مي‌شود. مهم نيست توليدکنندگان چقدر هزينه صرف لنزهاي گران‌قيمت کنند؛ اگه نور مناسب نباشد، نتيجه دلخواه نخواهد بود.

اهميت نورپردازي تنها در مورد استوديوهاي بزرگ صادق نيست و در خانه نيز اين موضوع اهميت خود را حفظ مي‌کند. مي‌توانيد براي تماس‌هاي ويديويي مکاني در خانه انتخاب کنيد که از نور مناسبي برخوردار باشد. همواره بايد از نوري که از بالاي سر مي‌تابد اجتناب کنيد؛ زيرا اين نور سايه‌روشن‌هاي عجيبي روي صورت به وجود مي‌آورد و تعادل کلي نورپردازي را از بين مي‌برد. سعي کنيد هنگام تماس ويديويي زير لوستر اتاق قرار نگيريد. در تصوير زير يک نمونه نورپردازي نامناسب را مشاهده مي‌کنيد:

کشف بهترين نورپردازي براي تماس تصويري

در اين زمينه نورپردازي از پشت نيز مناسب نيست؛ زيرا روي يک پس‌زمينه بسيار روشن، شما تيره يا حتي ضد نور به نظر خواهيد رسيد. در اين موقعيت روشن کردن چراغ جلوي صورت نيز کمک چنداني نخواهد کرد. در تصوير زير نمونه‌ي نورپردازي از پشت را مشاهده مي‌کنيد:

کشف بهترين نورپردازي براي تماس تصويري

آنچه بايد به دنبالش بگرديد مکاني با نورپردازي متعادل و از جلوي صورت است. راحت‌ترين مکان با اين شرايط، پنجره اتاق است. در تصوير زير، شخص روبه‌روي پنجره قرار گرفته:

کشف بهترين نورپردازي براي تماس تصويري

يکي از بهترين ترفندهاي عکاسي براي بهتر به نظر رسيدن در عکس‌ سلفي يا ارائه‌هاي حرفه‌اي، نشستن روبه‌روي بزرگ‌ترين و پرنورترين پنجره‌ي خانه است. با اين کار مي‌توانيد مطمئن باشيد که به بهترين نورپردازي ممکن دست يافته‌ايد.

تنظيم موقعيت دوربين

با توجه به موقعيت وبکم در لپ‌تاپ‌ معمولاً نمي‌توان به بهترين زاويه صورت دست يافت. براي اينکه بتوانيد در بهترين زاويه ممکن قرار بگيريد، بايد وبکم هم‌سطح چشم يا درست بالاي چشم‌ها باشد. اين زاويه‌اي است که ديگران شما را از آن مي‌بينند؛ پس بايد سعي کنيد در يک تماس ويديويي انتظار ناخودآگاه آن‌ها را برآورده کنيد. در تصوير زير دوربين کمي بالاتر از سطح چشم قرار دارد، در اين حالت صورت به‌طور کامل مشخص خواهد بود و خط فک به‌خوبي ديده مي‌شود:

سطح دوربين براي تماس تصويري

براي اينکه وبکم را مقابل چشمانتان قرار بدي ، مي‌توانيد به کمک چند کتاب ارتفاع لپ‌تاپ را بالاتر ببريد. در مورد دوربين گوشي نيز مي‌توانيد اين کار را کنيد و گوشي را به ديوار تکيه بدي يا از يک سه‌پايه نگه‌دارنده گوشي استفاده کنيد. اگه هنگام ويديوکال به ماوس و کيبورد نياز داريد، بايد به فکر يک ماوس و کيبورد بي‌سيم باشيد.

به دوربين نگاه کنيد

ارتباط چشمي در ارائه‌ي آنلاين بسيار مهم است. متأسفانه در تماس‌هاي ويديويي، برقراري تماس چشمي واقعي غير ممکن است؛ اگه به چشمان شخص مقابل در روي صفحه نگاه کنيد، به نظر مي‌رسد که به پايين نگاه مي‌کنيد.

نگاه به دوربين براي تماس تصويري

حفظ مداوم تماس چشمي دشوار است؛ اما اگه در حال صحبت يا ارائه‌ي مطلب هستيد بايد اين توهم را ايجاد کنيد که گويي به مخاطبان خود نگاه مي‌کنيد؛ بنابراين تا جايي که ممکن است مستقيماً به وبکم نگاه کنيد. انجام اين کار با تمام مواردي که روي صفحه باعث ايجاد حواس‌پرتي مي‌شوند، سخت است؛ اما رعايت نکاتي که در ادامه به آن‌ها اشاره مي‌کنيم، ميتونه به شما کمک کند:

  • پنجره مربوط به نمايش خود را کوچک کنيد يا ببنديد تا از آن به‌عنوان آينه استفاده نکنيد. 
  • نور صفحه را کاهش بدي تا نگاهتان به شخص خاصي نيفتد. تنها درصورتي‌که ديدن مخاطبانتان اجباري است از اين کار خودداري کنيد.

ارتباط اينترنتي خود را بررسي کنيد

چت‌ ويديويي به اتصال اينترنتي نسبتاً سريع و پايدار نياز دارد. مهم نيست در وبکم خود چقدر زيبا به نظر مي‌رسيد، اگه اتصال اينترنتتان مناسب نباشد، تصوير بسيار بي‌کيفيتي براي مخاطب ارسال  ميشه .

زوم، اسکايپ، فيس‌تايم و ساير برنامه‌هاي تماس تصويري به‌صورت پويا کيفيت ويديويي که ارسال و دريافت مي‌کنيد، تنظيم مي‌کنند تا ارتباط برقرار شود. اين بدان معنا است که حتي اگه ارتباط کندي داشته باشيد، باز هم قادر به اتصال خواهيد بود؛ اما تصويرتان خوب به نظر نخواهد رسيد.

سرعت اتصال اينترنت براي تماس تصويري

حداقل سيستم مورد نياز زوم براي برقراري تماس ويديويي شفاف در ادامه آورده شده است. پيش از برقراري تماس از اين موارد اطمينان حاصل کنيد.

براي تماس‌هاي تک‌به‌تک: ۱٫۸ مگابيت‌ بر ثانيه آپلود/دانلود براي ارسال و دريافت فيلم 1080p HD 

براي تماس‌هاي گروهي: ۲٫۵ مگابيت‌ بر ثانيه آپلود/دانلود براي دريافت ويديوي 1080p HD و ۳ مگابيت‌ بر ثانيه آپلود/دانلود براي ارسال فيلم 1080p HD لازم است.

براي بررسي سرعت اتصال به اينترنت، به وب‌سايت Speedtest مراجعه کنيد. اگه سرعت اتصالتان کمتر از ۳ مگابيت‌ بر ثانيه بود، نمي‌توانيد ويديويي با کيفيت بالا ارسال کنيد. حتي اگه اتصال شما ۳٫۵ يا ۴ مگابيت‌ بر ثانيه باشد، احتمالاً هنگام تماس سرعت آن‌قدر پايين خواهد آمد که برايتان مشکل ايجاد کند.

از بهترين دوربين خود استفاده کنيد

دوربين در تماس تصويري

وبکم بسياري از لپ‌تاپ‌ها به‌خصوص در مقايسه با دوربين‌ جلويي گوشي‌هاي جديد کيفيت متوسطي دارد. براي مثال دوربين ۱۲ مگاپيکسلي TrueDepth در آيفون ۱۱ از دوربين 720p FaceTime در مک‌بوک پروي ۱۶ اينچي بسيار بهتر است. اگه از آيفون به‌عنوان وبکم استفاده کنيد، به‌طور حتم نتيجه از وبکم مک‌‎بوک بهتر خواهد بود.

البته استفاده از لپ‌تاپ براي تماس‌هاي حرفه‌اي، گزينه ساده‌تري است؛ اما مي‌توانيد تلفن هوشمند خود را در سطح چشم قرار بدي و از آن به‌عنوان وبکم لپ‌تاپ استفاده کنيد. با اين کار نه‌تنها در تماستان ظاهر بهتري خواهيد داشت، بلکه در صورت لزوم مي‌توانيد از لپ‌تاپ‌ استفاده کنيد.

اگه واقعاً مي‌خواهيد ظاهري باورنکردني داشته باشيد و دوربين DSLR داريد، مي‌توانيد از آن به‌عنوان وبکم استفاده کنيد! اين کار به کمي زمان نياز دارد و تمام دوربين‌ها قادر به انجام آن نيستند؛ اما نتيجه رضايت‌بخش خواهد بود.

***

در تماس ويديويي بعدي خود اتصال اينترنت و وضعيت نور را بررسي کنيد، بهترين دوربينتان را هم‌سطح چشم قرار بدي و مطمئن شويد که به آن نگاه مي‌کنيد. تجربه‌ يا دانش خود در بهبود کيفيت تماس تصويري را با ساير يوزرهاي ايران ديتا نوين به اشتراک بگذاريد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين