چگونه خطوط خالي را از يک فايل ورد حذف کنيم؟

بازدید: 89
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

معمولاً وقتي متني را از اينترنت کپي و در ورد پيست مي‌کنيد، خطوط خالي و فاصله‌ي زيادي در آن ديده مي‌شود. در اين صورت اگه بخواهيد فايل را پرينت بگيريد باعث مي‌شود، کاغذ بيشتري مصرف شود. از آنجا که شايد تعداد خطوط اضافه و بلندي متن زياد باشد، بهتر است سريع‌ترين روش براي حذف خطوط خالي از فايل ورد را بدانيم.

هنگام تايپ در ورد هر زمان که اينتر بزنيد، يک تگ مخفي به نام «تگ پار اگه اف» به انتهاي آن خط اضافه مي‌شود. براي ديدن اين تگ‌ها در فايل ورد مي‌توانيد از تب Home روي آيکون پار اگه اف (که شبيه “P” قرينه‌شده با دو خط است) بزنيد .

 سريع‌ترين روش براي حذف خطوط خالي از فايل ورد

به کمک گزينه Find and Replace مي‌توانيد خطوطي که دو تگ پار اگه اف دارند را با يک تگ پار اگه اف جايگزين کنيد تا خطوط فاصله‌ي اضافي از فايل شما حذف شود.

حذف خطوط خالي اضافي در يک سند ورد

براي شروع حذف خطوط خالي، سند خود را با مايکروسافت ورد باز کنيد. در منو، روي تب Home بزنيد و سپس از سمت راست صفحه روي Replace بزنيد .

 سريع‌ترين روش براي ححذف خطوط خالي اضافي در يک سند وردذف خطوط خالي از فايل ورد

پنجره Find and Replace باز  ميشه . ا حالا بايد p^p^ را در کادر Find What تايپ کنيد. هر p^ يک کد خاص و مخفف تگ پار اگه اف است. در اينجا ما مي‌خواهيم به يک‌باره خطوطي را که دو تگ‌ پار اگه اف دارند، با يک تگ پار اگه اف جايگزين کنيم؛ پس p^ را در کادر Replace With وارد و در انتهاي پنجره روي دکمه‌ي Replace All بزنيد .

 سريع‌ترينحذف خطوط خالي اضافي در يک سند ورد روش براي حذف خطوط خالي از فايل ورد

بعد از کليک کردن، تمام خطوط خالي از سند شما حذف  ميشه . وقتي پنجره‌ي پاپ‌آپ تأييد را مشاهده کرديد‌، روي OK بزنيد .

 سريع‌ترين روش براي حذف خطوط خالي از فايل ورد

اگه بعد از اين کار هنوز هم در فايلتان خطوط خالي مي‌بينيد، به اين دليل است که بيش از دو خط خالي متوالي در انتهاي خطوط وجود داشته است. در چنين مواقعي براي از بين بردن تمامي خطوط خالي بايد مراحل بالا را در پنجره‌ي Find and Replace تکرار کنيد. همچنين مي‌توانيد تعداد کدهاي p^ موجود در سند را پيدا کرده و سپس به جايگزيني يک‌باره‌ي آن‌ها با يک تگ پار اگه اف اقدام کنيد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين