چگونه تامبنيل ويدئو يوتيوب را با بهترين کيفيت دانلود کنيم

بازدید: 74
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1400

ممکن است براي شما هم پيش آمده باشد که دوست داشته باشيد تامبنيل (thumbnail) ويدئوي يکي از توليدکنندگان محتوا در يوتيوب را دانلود کنيد؛ اما اين پلتفرم امکان چنين کاري را به يوزرهاي خود نمي‌دهد. خوشبختانه روشي وجود دارد که به شما کمک مي‌کند بدون پرداخت پول و تنها در عرض چند ثانيه به‌راحتي تامبنيل‌ ويدئوهاي مختلف را با کيفيت بالا دانلود کنيد.

به گزارش Makeuseof، فرقي نمي‌کند هدف براي دانلود کردن تامبنيل چه باشد،‌ شما هميشه مي‌توانيد با اين روش به‌سرعت و بدون استفاده از هيچ نرم‌افزار اضافه‌اي اين کار را انجام بدي . در ادامه شيوه انجام اين کار را آموزش مي‌دهيم.

دانلود مستقيم تامبنيل يوتيوب از روي ويدئو

اگه حتي يک بار هم از يوتيوب استفاده کرده باشيد، متوجه اين مسئله شده‌ايد که پس از قرار دادن نشانگر ماوس روي تامبنيل، ويدئو به‌صورت خودکار پخش مي‌شود. اين پيش‌نمايش به شما اجازه نمي‌دهد روي تصوير راست کليک و آن را مستقيم دانلود کنيد.

حتي مي‌توانيد از ابزاري براي گرفتن اسکرين شات از تامبنيل استفاده کنيد؛ اما همان‌طور که مشخص است، نتيجه نهايي يک تصوير بسيار بي‌کيفيت خواهد بود. اگه بخواهيد از اين تصوير بي‌کيفيت براي کارهاي مختلفي مانند پست وبلاگ يا شبکه اجتماعي ديگري استفاده کنيد، کاري حرفه‌اي به نظر نمي‌رسد.

تامبنيل يوتيوب

يوتيوب روشي براي استخراج تصوير تامبنيل به منظور استفاده خارج از اين پلتفرم در نظر نگرفته است. شما بايد به خود توليدکننده محتوا پيام بدي و از او براي استفاده از تصويرش اجازه بگيريد و نسخه باکيفيت تامبنيل ويدئو را درخواست کنيد. مطمئنا اين کار سخت و طولاني است. تصور کنيد که بايد هر مرتبه اين مراحل را برويد تا بتوانيد در نهايت به تامبنيل مورد نظر برسيد.

روش مستقيمي براي ذخيره تامبنيل ويدئوهاي افراد ديگر در يوتيوب نيست؛ اما راهي وجود دارد که به کمک آن مي‌توانيد اين تصوير را در سيستم خود ذخيره کنيد.

دانلود تصوير تامبنيل از يوتيوب

هر کدام از ويدئوهاي موجود در يوتيوب، URL مخصوص خود را دارد که حاوي شناسه (ID) خاصي است. شناسه ويدئو هميشه آخر URL قرار مي‌گيرد و ۱۱ کاراکتر دارد. براي مثال در www.youtube.com/watch?v=fyhoiuHesTF، شناسه ويدئو fyhoiuHesTF است.

يوتيوب

شناسه مذکور مهم است؛ زيرا در ادامه بايد آن را در يک URL ديگر قرار بدي . بايد مراقب باشيد که آن را درست وارد کنيد تا بتوانيد به نسخه باکيفيت تصاوير تامبنيل يوتيوب دسترسي داشته باشيد.

هنگامي که به ويدئو يوتيوب مورد نظر دسترسي پيدا کرديد، شناسه آن را در کليپ‌بورد ذخيره کنيد. بايد شناسه ويدئو در اين نشاني اينترنتي وارد شود:

img.youtube.com/vi/[VideoID]/maxresdefault.jpg

سپس عبارت [VideoID] (شامل براکت‌ها) را با شناسه ويديوي خود جايگزين کنيد. دکمه اينتر را فشار بدي تا تصوير تامبنيل با وضوح بالا نمايش داده شود. راست بزنيد و مانند گذشته، تصوير را در رايانه خود ذخيره کنيد تا بتوانيد آن را در آينده استفاده کنيد.

تغيير اندازه تصوير تامبنيل يوتيوب

مي‌توانيد URL را تغيير بدي تا اسکرين‌شات‌ها و اندازه‌هاي مختلفي از  تامبنيل ويدئو مورد نظر را دريافت کنيد. به جاي maxresdefault.jpg در انتهاي URL، مي‌توانيد آن را به عددي از صفر تا چهار تغيير بدي .

البته اعداد قابل تعويض هستند؛ اما URL جديد شما شبيه به اين خواهد بود:

img.youtube.com/vi/[VideoID]/0.jpg

صفر در انتهاي URL نسخه کوچک‌تري از تصوير باکيفيت تامبنيل را در اختيار شما قرار مي‌دهد. افزايش عدد تا چهار، تصوير حتي کوچک‌تر را به شما نشان مي‌دهد. به خاطر داشته باشيد که برخي از تصاوير کوچک‌تر ممکن است گزينه‌هاي جايگزيني باشند که توليدکننده محتوا بارگذاري کرده است؛ اما معمولاً با اين روش به تصوير اصلي دسترسي پيدا خواهيد کرد.

تامبنيل يوتيوب

البته، در صورت بارگيري تصوير در اندازه اصلي، هميشه مي‌توانيد اندازه آن را با نرم‌افزار‌هاي ويرايش عکس کاهش بدي ؛ اما اين گزينه براي همه مناسب نيست زيرا به دانش فني بيشتري نياز دارد.

کلام آخر

زماني که قصد داريد تامبنيل ويدئو يوتيوب را دانلود کنيد، مجبور نيستيد به تصاوير با وضوح پايين بسنده کنيد. همان‌طور که پيش‌تر گفتيم، مي‌توانيد از URL خاصي استفاده کنيد که نسخه‌اي با وضوح بالا از تصوير را در اختيار شما قرار مي‌دهد تا بتوانيد به‌راحتي آن در رايانه ذخيره کنيد.

اين تنها يک روش ساده براي استفاده هرچه بهتر از يوتيوب است. اميدواريم اين آموزش يوتيوب براي شما کارآمد باشد و بتوانيد از آن استفاده کنيد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين