چگونه از نسخه بتاي iOS 15 به iOS 14 بازگرديم؟

بازدید: 80
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

اگه براي تجربه‌ ويژگي‌هاي جديد سيستم عامل موبايل اپل ريسک نصب نسخه بتاي iOS 15 يا iPadOS 15 را به جان خريده‌ايد و ا حالا به هر دليلي مي‌خواهيد به نسخه پايدارتر قبلي، يعني iOS 14 بازگرديد يا به‌اصطلاح داونگريد کنيد، اين مطلب را تا پايان مطالعه کنيد.

توجه: اگه قبلا نسخه بتاي watchOS 8 را روي اپل واچي سينک‌شده با آيفوني داراي نسخه بتاي iOS 15 نصب کرده‌ايد، با تغيير نسخه آيفون خود به iOS 14، ديگر نمي‌توانيد کاملا از آن اپل واچ استفاده کنيد. 

بازگشت از نسخه بتاي iOS 15 به iOS 14 با مک يا پي سي

با بازگشت فوري از نسخه بتاي iOS 15، بايد تمامي اطلاعاتتان را از آيفون يا آيپد پاک و بازگرداني (restore) کنيد. با اين کار، بعد از بازگشت به iOS 14 ديگر نمي‌توانيد از بک‌آپ قبلي‌تان در iOS 15 استفاده کنيد، اما به‌طور طبيعي مي‌توانيد از بک‌آپ قبلي خود در iOS 14 بهره ببريد. خوشبختانه با حجم ديتايي که آيکلاد از اکثر برنامه‌ها ذخيره مي‌کند، دغدغه‌اي در اين زمينه وجود ندارد. 

راه جايگزين نيز اين است:

Setting > General > VPN & Device Management > iOS 15 Beta Profile > Remove Profile

بااين‌حال، اين کار شما را به نسخه ۱۴ برنخواهد گرداند. 

بازگرداندن سريع آيفون يا آيپد از نسخه بتاي iOS 15

 • اول از همه از اين مسير از اجراي آخرين نسخه مک او اس روي سيستم خود مطمئن شويد: Apple Logo > About This Mac > Software Update.
 • آيفون يا آيپد خود را ازطريق کابل لايتنيگ يا USB-C به مک يا پي سي متصل کنيد.
 • از فهرست زير مسير مناسب دستگاهتان را براي رفتن به حالت ريکاوري انتخاب کنيد. اگه درست انتخاب کرده باشيد، آيکون کامپيوتر و کابل لايتنينگي مشاهده خواهيد کرد.
  • براي آيپد پرو با تشخيص چهره: دکمه‌ زيادکردن صدا را فشار دهيد و سريع رها کنيد. سپس دکمه کم‌کردن صدا را فشار دهيد و دوباره سريع رها کنيد. دکمه بالايي را فشار دهيد و نگه داريد تا زماني‌که دستگاهتان شروع به ري‌استارت‌شدن کند. همچنان دکمه بالا را نگه داريد تا دستگاه وارد حالت ريکاوري شود.
  • براي آيفون نسخه ۸ يا جديدتر: دکمه‌‌ي زيادکردن صدا را فشار دهيد و سريع رها کنيد. سپس دکمه کم‌کردن صدا را فشار دهيد و بازهم سريع رها کنيد. درادامه، دکمه کناري را فشار دهيد و نگه داريد تا زماني‌که صفحه ريکاوري نمايش داده شود. 
  • براي آيفون 7 و 7plus يا آيپاد تاچ (نسل هفتم): دکمه کم‌کردن صدا و دکمه Sleep را هم‌زمان فشار دهيد و با ديدن لوگو اپل انگشتتان را رها نکنيد. به فشردن هر دو دکمه تا زماني ادامه دهيد که صفحه ريکاوري نمايش داده شود.
  • براي آيفون 6s و قبل‌تر از آن و آيپد با دکمه Home يا آيپاد تاچ (نسل ششم يا قبل‌تر): دکمه Sleep و Home را هم‌زمان فشار دهيد و با ديدن لوگو اپل انگشتتان را رها نکنيد. به فشردن هر دو دکمه تا زماني ادامه دهيد که صفحه ريکاوري نمايش داده شود.
 • وقتي گزينه‌هاي Restore و Update را روي مک يا پي سي خود مشاهده کرديد، Restore را انتخاب کنيد. با اين کار، آخرين نسخه غيربتاي iOS روي دستگاهتان نصب  ميشه .
 • وقتي پيام نياز به به‌روزرساني نمايش داده شد، گزينه Install را براي بازگرداني دستگاهتان انتخاب کنيد. 

بعد از اتمام اين مراحل، مي‌توانيد بک‌آپ قبلي خود را از مک يا پي‌سي يا آيکلاد بازگرداني کنيد يا کلا از آيفون يا آيپدتان به‌عنوان دستگاهي جديد استفاده کنيد.

مطلب ‌هاي مرتبط:

مراحل کلي کار در آيفون و مک به‌شکل زير است:

walkthrough 3

اطلاعات فایل
 • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

 • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
 • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
 • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
 • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين