چرا بايد از مرورگر پرطرفدار بريو استفاده کنيم؟

بازدید: 86
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

بريو مرورگري متن‌باز محسوب مي‌شود که بر‌اساس کروميوم ساخته شده است. اين مرورگر برخلاف گوگل کروم، بر عملکرد و حريم خصوصي کاربر بسيار متمرکز است. بي‌شک گوگل کروم مرورگر وب فوق‌العاده و محبوبي است؛ اما تقريبا بيش از يک دهه از انتشارش گذشته و با ظهور مرورگرهاي قدرتمندي مانند بريو زمان تغيير فرارسيده است.

در‌حال حاضر براي تجربه رويکردي متفاوت از آنچه گوگل ارائه مي‌دهد، چندين جايگزين مناسب براي مرورگر کروم در‌دسترس قرار دارد که مرورگر بريو يکي از گزينه‌هاي محبوب‌ است. در اين مطلب ايران ديتا نوين ، به برخي از دلايل محبوبيت مرورگر بريو نگاهي خواهيم انداخت و به شما مي‌گوييم چرا بايد از مرورگر پرطرفدار بريو استفاده کنيد.

دورشدن از غول‌هاي تکنولوژي

غول‌هاي اينترنتي با ارائه خدمات و محصولات، وب را زير سلطه خود درآورده‌اند. با اينکه اين شرکت‌ها همواره سعي مي‌کنند بهترين خود را ارائه دهند، يوزرهاي بايد حق انتخاب ميان گزينه‌هاي مختلف را داشته باشند. مزيت داشتن رقبايي مانند بريو باعث مي‌شود کساني که بازار را در کنترل دارند، خدمات و محصولاتشان را به يوزرهاي تحميل نکنند. همچنين، غول‌هاي فناوري غالبا ضدرقابت تلقي مي‌شوند؛ اما يوزرهاي با انتخاب گزينه‌هايي مانند مرورگر بريو، مي‌توانند رقابت سالمي بين آن‌ها ايجاد و زمينه پيشرفت بيشتر را فراهم کنند.

احترام به حريم خصوصي کاربر

زمان وب‌گردي ممکن است اکتيو يت شما از هر طريقي پيگيري شود. هيچ کاربري دوست ندارد اطلاعات شخصي خود را آنلاين در‌اختيار ديگران قرار دهد. در اين زمينه، بريو با جمع‌آوري‌نکردن داده از اکتيو يت‌هاي يوزرهاي ، سياست حفظ حريم خصوصي بهتري را اعمال مي‌کند. هر کاري که يوزرهاي در مرورگر بريو انجام مي‌دهند، در دستگاهشان خصوصي باقي مي‌ماند و با شخص ديگري به‌اشتراک گذاشته نمي‌شود. همچنين، مرورگر بريو داده‌هاي همگام‌سازي را رمزگذاري مي‌کند تا يوزرهاي در چندين دستگاه از همان تنظيمات مرورگر و بوکمارک‌هاي يکسان بتوانند استفاده کنند.

تجربه وب‌گردي سريع‌تر

مرورگر کروم به‌عنوان مصرف‌کننده منابع سيستم معروف است و اين مسئله زماني بيشتر خود را نشان مي‌دهد که کارهاي مختلف و زيادي را با مرورگرتان انجام دهيد. مرورگر بريو با تمرکز بر بهره‌وري بيشتر از منابع، تجربه‌ وب‌گردي سريع‌تري براي يوزرهاي  رقم مي‌زند. بريو ادعا مي‌کند در‌مقايسه‌با کروم به ۳۳ درصد حافظه کمتري نيار دارد و تأثير کمتري نيز بر دوام باتري سيستم مي‌گذارد. اين موضوع ممکن است بسته به پيکربندي سيستمتان متفاوت باشد؛ اما به‌طور‌کلي بريو درمقايسه‌با کروم مرورگر سريع‌تر و روان‌تري است.

متن‌باز

مرورگر گوکل کروم پروژه‌اي اختصاصي است که در‌اصل بر‌‌‌‌اساس کروميوم ساخته شده؛ اما بريو مرورگر وب کاملا متن‌باز است. بنابراين، هرکسي ميتونه کد منبع را بررسي و درصورت لزوم امنيت مرورگر را ارزيابي کند. ناگفته نماند يکي ديگر از مزيت‌هاي استفاده از نرم‌افزارهاي متن‌باز امکان مشارکت جامعه براي افزودن ويژگي‌هاي جديد و موردنياز است.

مرورگر متن باز بريو

مقابله با سانسور محتوا

ازآنجاکه بيشتر وب متمرکز است، منابعي که به آن‌ها دسترسي پيدا مي‌کنيد، معمولا در مکان ذخيره‌سازي مرکزي ذخيره مي‌شوند. مرورگر بريو با ادغام پروتکل IPFS به يوزرهاي امکان مي‌دهد به وب غيرمتمرکز دسترسي پيدا کنند. بريو به يوزرهاي اجازه مي‌دهد با کمک شبکه همتا‌به‌همتا با استفاده از IPFS به منابع دسترسي پيدا کنند؛ بنابراين، هيچ‌کس ن ميتونه دسترسي به يک منبع را کنترل يا محدود کند. مرورگر بريو با يکپارچه‌سازي اين ويژگي ميتونه ابزاري کارآمد براي غلبه بر سانسور وب باشد. با کمک پروتکل IPFS مي‌توان بدون نگراني بابت منابع سرور يا هزينه‌ها، آن‌ها را به‌راحتي توزيع کرد و باعث افزايش دسترسي‌پذيري منابع شد.

مسدود‌کننده ردياب

انواع مختلفي از فناوري‌هاي رديابي براي رديابي يوزرهاي اينترنت وجود دارد. درحالي‌که برخي از رديابي‌ها مي‌توانند به مفيدترشدن وب کمک کنند، بعضي ديگر ممکن است داده‌هاي زيادي از اکتيو يت‌هاي آنلاين شما را جمع‌آوري کنند.

مرورگر مسدودکننده ردياب بريو

با کمک ويژگي محافظت از حريم خصوصي در مرورگر بريو مي‌توان ردياب‌ها را مسدود کنيد. وجود اين ويژگي در مرورگر بريو يوزرهاي را از نياز به جست‌وجوي اکستنشن‌هاي متمرکز بر حريم خصوصي کروم بي‌نياز مي‌کند.

با کمک ويژگي محافظت از حريم خصوصي در مرورگر بريو مي‌توان ردياب‌ها را مسدود کنيد. وجود اين ويژگي در مرورگر بريو يوزرهاي را از نياز به جست‌وجوي اکستنشن‌هاي متمرکز بر حريم خصوصي کروم بي‌نياز مي‌کند.

دريافت پاداش با ديدن تبليغات

معمولا يوزرهاي با جلوگيري‌نکردن از مسدود‌شدن نمايش تبليغات از وب‌سايت‌هاي دلخواهشان پشتيباني مي‌کنند. مرورگر بريو ازطريق Brave Rewards راه ديگري براي کمک به سازندگان وب‌سايت‌ها به‌وجود آورده است. استفاده از Brave Rewards کاملا اختياري است؛ اما درصورت استفاده از آن، هنگام بازديد و صرف وقت در وب‌سايت‌ها مي‌توانيد توکن کسب کنيد.

توکن‌هاي دريافت‌شده در والت يکپارچه با مرورگر بريو ذخيره  ميشه  که يوزرهاي درصورت تمايل آن‌ها را براي کمک به وب‌سايت دلخواهشان مي‌توانند اهدا کنند. همچنين، هر ارز وجهي که دوست دارند، به والتشان مي‌توانند اضافه و آن را براي حمايت از ناشران ثبت‌شده در Brave Rewards خرج کنند.

استفاده از شبکه تور

براي افزايش سطح حريم خصوصي، بايد از شبکه تور بهره برد که ساده‌ترين راه استفاده از آن از‌طريق مرورگر تور است؛ اما اين مرورگر چندان کاربرپسند و کارآمد نيست. خوشبختانه در حالت Private Browsing بريو مي‌توان از اتصال تور استفاده کرد. شايان ذکر است اين حالت جايگزين کاملي براي مرورگر تور نيست؛ اما در آن، از شبکه تور به‌عنوان پروکسي براي پنهان‌کردن IP اصلي و موقعيت مکاني استفاده مي‌شود.

فايروال  و VPN براي دستگاه‌هاي iOS

iOS اپل سيستم‌عامل يکپارچه‌اي است. بريو با ارائه فايروال و سرويس VPN که مي‌توان ازطريق مرورگر از آن استفاده کرد، سعي مي‌کند يک قدم از iOS جلوتر برود؛ البته استفاده از اين گزينه اضافي با پرداخت هزينه ممکن است. اگه دوست داريد در گوشي iOS خود از مرورگر بريو استفاده کنيد، VPN ميتونه به افزايش حريم خصوصي ديجيتال شما کمک کند.

خدمات يکپارچه مانند موتور جست‌وجوي بريو

بريو فقط مرورگري ساده نيست؛ زيرا به‌کمک آن مي‌توان راه‌حلي براي تبليغات خصوصي، وب غيرمتمرکز و… ديگر يافت. موتور جست‌وجوي بريو يکي ديگر از ويژگي‌هاي چشمگير آن است. اين موتور جست‌وجو موتوري مستقل است و بر ارائه نتايج جست‌وجو با حفظ حريم خصوصي تمرکز دارد.

 موتور جستجوي بريو

اگه چه مي‌توان از موتور جست‌وجوي بريو در هر مرورگر ديگري استفاده کرد، استفاده از آن در مرورگر بريو تجربه‌اي روان و لذت‌بخش خواهد بود که پيشنهاد جذابي براي يوزرهاي محسوب مي‌شود.

نتيجه‌گيري

در‌حال‌حاضر، بريو ويژگي‌هاي بهتري درمقايسه‌با مرورگر گوگل کروم ارائه مي‌کند. با‌‌‌توجه‌‌‌‌به اينکه اکثر ما براي انجام کارها به مرورگرهاي وب متکي هستيم، هميشه بايد به‌دنبال مرورگرهاي بهتر و کارآمدتر باشيم. ا حالا بريو در حال تبديل‌شدن به مرورگري محبوب براي دسکتاپ و تلفن‌همراه است. اين مرورگر به‌طور مداوم در حال تکامل است و مطمئنا در آينده دلايل بيشتري از آنچه در اين مطلب خوانديد، براي استفاده از آن وجود خواهد داشت.

اگه تا حالا از مرورگر بريو استفاده کرده‌ايد يا دليل بهتري براي استفاده از اين مرورگر داريد، آن را با ما و يوزرهاي ايران ديتا نوين در ميان بگذاريد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين