نگاهي به VirusTotal؛ آنتي ويروس آنلاين رايگان

بازدید: 66
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

احتمالا از اولين روزهايي که با کامپيوتر شخصي کار کرده‌ايد، با اصطلاح آنتي‌ويروس و نرم‌افزارهاي آنتي‌ويروس آشنا شده‌ايد. از سال‌هاي ابتدايي دهه ۱۹۹۰ که دوران اوج‌گيري کامپيوترهاي شخصي بود، آنتي‌ويروس‌ها به‌عنوان ابزارهاي الزامي و ديفالت سيستم‌‌هاي کامپيوتري شناخته مي‌شدند. با گذشت زمان و پيشرفت مجرمان سايبري و توسعه ابزارهاي نفوذ حرفه‌اي‌تر، آنتي‌ويروس‌ها هم پيچيده‌تر و پيشرفته‌تر شدند. امروزه هم اگه از متخصص فناوري مشاوره‌اي براي بهبود عملکرد و امنيت کامپيوتر شخصي يا حتي گوشي هوشمند خود بگيريد، احتمالا با پيشنهاد نصب آنتي‌ويروس روبه‌رو مي‌شويد.

فرض کنيد از سايتي فايلي دانلود کرده‌ايد و به آنتي ويروسي براي اسکن‌کردن آن فايل دسترسي نداريد. دقيقا در همين شرايط است که سايت VirusTotal به‌کمک شما خواهد آمد. اين سايت آنتي ويروسي آنلاين با پشتيباني از تعداد زيادي از آنتي ويروس‌هاي معروف است که فايل و لينک‌هاي شما را به‌سرعت اسکن مي‌کند. براي امکانات پايه نيازي به ثبت‌نام در سايت VirusTotal نيست، فقط کافي است وارد سايت شويد و فايل يا آدرس فايل مدنظر را وارد و کمي صبر کنيد تا نتيجه را به شما نمايش دهد.

مطلب ‌هاي مرتبط:

ويروس توتال سه بخش مهم دارد که درادامه، با آن‌ها آشنا خواهيم شد.

  • ويروس توتال

    بخش اول FILE :در اين بخش، يوزرهاي مي‌توانند فايل مدنظر خود را در سايت آپلود کنند تا بعد از آپلود، سايت شروع به اسکن کند.

  • بخش دوم URL: در اين بخش، يوزرهاي مي‌توانند قبل از دانلود فايل، با استفاده از آدرس فايل شروع به اسکن کنند. 

  • بخش سوم Search: در اين بخش، مي‌توانيد IP Address، دامنه‌ها يا هش فايل را جست‌وجو کنيد.

اگه بعد از بررسي، فايل‌هاي شما هيچ ويروسي نداشته باشند، نتيجه به صورت رنگ سبز نمايش داده  ميشه . البته توجه کنيد اين احتمال هم وجود دارد که چند آنتي ويروس فايل را به‌عنوان ويروس و بد‌افزار شناسايي کنند و چند آنتي ويروس کاملا بدون مشکل. در اين مرحله، شما بايد تصميم بگيريد که فايل مدنظر را استفاده کنيد يا خير. اگه هم فايل کاملا آلوده باشد، با صفحه‌اي مشابه تصوير زير رو‌به‌رو مي شويد .

ويروس توتال

شما از چه آنتي ويروسي استفاده مي‌کنيد؟ لطفا در بخش کامنت‌ها با يوزرهاي ايران ديتا نوين به‌اشتراک بگذاريد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين