در iOS 14.5 چگونه چرخش صفحه نمايش را براي هر اپليکيشن سفارشي کنيم

بازدید: 80
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

اپل يک ميانبر جديد به iOS 14.5 اضافه کرده است. اين گزينه به قفل چرخش (Orientation Lock) صفحه‌نمايش مربوط مي‌شود و به کاربر امکان مي‌دهد آن را به بهترين شکل ممکن براي مواقعي که بايد خاموش يا روشن باشد، تنظيم کند.

بر اساس گزارش Lifehacker، به هر روشي که دوست داشته باشيد مي‌توانيد از قفل چرخش استفاده کنيد. تمام کاري که براي عملکرد بهتر آن بايد انجام بدي اين است که تنظيمات مربوط به روشن و خاموش شدن هنگام ورود يا خروج از اپليکيشن‌هاي مورد نظر را اعمال کنيد. با اين کار، پس از ورود به اپ‌هاي مورد نظر چرخش صفحه بنا به تنظيمات شما انجام مي‌شود. براي مثال ممکن است هميشه ويدئوهاي خود را در حالت افقي ببينيد؛ به همين منظور قفل چرخش به گونه‌اي تنظيم مي‌شود که اپليکيشن‌هاي پخش فيلم آزادانه بچرخند و هنگامي که از آن‌ها خارج شديد، تنظيمات به حالت قبلي بازگردد.

به ياد داشته باشيد که هميشه مي‌توانيد به‌صورت دستي قفل چرخش آيفون را خاموش و روشن کنيد. براي انجام اين کار  کافي است صفحه‌نمايش را  از بالا سمت راست به پايين بکشيد و آيکوني که روي آن طرحي قفل ديده مي‌شود، اکتيو يا غير اکتيو کنيد.

چرخش صفحه آي‌اواس

راه‌اندازي سيستم خودکار که قفل چرخش را براي اپليکيشني خاص خاموش يا روشن کند، آسان است. اپ ميانبرها را اجرا کنيد و روي تب Automation در پايين ضربه بزنيد. در اين مرحله بايد يک Personal Automation جديد ايجاد و براي تعيين نوع‌ آن، روي گزينه App بزنيد .

چرخش صفحه آي‌اواسپيش از اينکه حالت چرخش اپليکيشن مورد نظر را به خودکار تغيير بدي ، مطمئن شويد که گزينه‌هاي «باز است»، «بسته است» يا هر دو را بر اساس سليقه‌ خود سفارشي‌سازي کنيد.

سپس براي انتخاب اپليکيشن مورد نظر  روي گزينه Choose زير قسمت App ضربه بزنيد. مي‌توانيد هم‌زمان بيش از يک برنامه انتخاب کنيد که مثلاً اگه   بخواهيد چرخش صفحه را براي همه اپ‌هاي استريم تنظيم کنيد، مفيد است. نيازي به انجام تمام اين مراحل به‌صورت جداگانه براي هر کدام از آن‌ها نيست.

در صفحه بعدي، بايد يک اکشن اضافه کنيد. روي دکمه آبي رنگ ضربه بزنيد و از قسمت Device، به مسير Scripting> Set Orientation Lock برويد. در اين بخش به‌صورت ديفالت عبارت Toggle در کنار Orientation Lock ديده مي‌شود.

چرخش صفحه آي‌اواس

اگه مي‌خواهيد يک حالت خاص «روشن» يا «خاموش» را اضافه کنيد، روي Toggle در Action ضربه برنيد و آن را به Turn تغيير بدي . اگه اين تنظيمات را دوست داريد، همين کار را با لينک آبي On کنيد و آن را به Off تغيير بدي .

چرخش صفحه آي‌اواسهنگامي که تنظيمات مورد نظر را اعمال شد، روي گزينه Next در بالا سمت راست بزنيد تا بتوانيد براي آخرين بار موارد لازم را بررسي کنيد. اگه نمي‌خواهيد در آينده اذيت شويد، گزينه Ask Before Running را غير اکتيو کنيد. بر اساس تنظيماتي که براي دستگاه در شرايط مختلف اعمال کرده‌ايد، ا حالا مي‌توانيد از قفل چرخش به بهترين شکل ممکن استفاده کنيد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين