آموزش جامع ساخت شماره مجازي ؛ از کاربرد تا برنامه هاي ساخت شماره مجازي

بازدید: 103
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1400

در دنياي امروز، تقريبا هر فردي نياز به داشتن حساب‌هاي متعدد در فضاي مجازي دارد. اپليکيشن‌هاي مختلفي هستند که براي دسترسي به ويژگي‌هاي مختلف آن‌ها، به ساختن حساب‌ کاربري نيازمنديم؛ اما افرادي هستند که دوست ندارند اطلاعات شخصي آن‌ها، از جمله شماره تلفن همراه، فاش شود. در اين حالت، مي‌توانيد از شماره مجازي استفاده کنيد. اگه جزو آن دسته هستيد، در مطلب امروز به شما روشي آموزش داده مي‌شود که مي‌توانيد بدون وارد کردن شماره واقعي خود، در وب‌سايت‌ها و اپليکيشن‌هاي مختلف ثبت نام و از امکانات آن‌ها استفاده کنيد.


فهرست:


شماره مجازي چيست؟

شماره مجازي شماره‌اي است که محدود به يک مکان ثابت نيست. از شماره‌هاي مجازي مي‌توان براي برقراري يا دريافت تماس با هر دستگاهي از جمله تلفن‌ همراه يا تلفن‌ نرم‌افزاري استفاده کرد. اين گزينه براي کارمندان در اداره يا کساني که در خانه کار مي‌کنند بسيار مناسب است. در حال حاضر يوزرهاي عمومي از شماره‌ مجازي براي ساخت حساب کاربري استفاده مي‌کنند.

مي‌توانيد انتخاب کنيد کدام دستگاه‌ها از شماره مجازي تماس بگيرند و در صورت لزوم آن‌ها را تغيير بدي ؛ اين قابليت مرهون انعطاف‌پذيري شماره مجازي است که باعث افزايش سطح ناشناس ماندن کاربر در مقايسه با تلفن ثابت مي‌شود.

در چند سال اخير، شماره تلفن‌هاي مجازي محبوبيت بيشتري پيدا کرده‌اند. مشاغل، صرف نظر از اينکه دفاتر آن‌ها در کجا واقع شده است، از شماره‌هاي مجازي براي پذيرش تماس مشتريان در سراسر جهان استفاده مي‌کنند. اين فناوري به آن‌ها خطوط ارتباطي يکساني با مشتريانشان مي‌دهد. روشي براي تمايز بين شماره تلفن مجازي و استاندارد وجود ندارد.

مزاياي استفاده از شماره مجازي

دلايل زيادي براي استفاده از شماره مجازي وجود دارد؛ اما در اين بخش تنها مهم‌ترين آن‌ها ذکر شده است:

دسترسي به شماره تلفن در هر جايي که هستيد

شماره‌هاي مجازي به شما امکان مي‌دهند از هر مکاني جواب گو باشيد. براي مثال، فرض کنيد از شماره مجازي براي کسب‌وکار خود استفاده کرده‌ايد اما ا حالا در محل کار حضور نداريد؛ اين فناوري به شما اجازه مي‌دهد حتي از داخل خانه جواب گو باشيد و با مشتريان ارتباط برقرار کنيد.

ايجاد اعتماد و کاهش هزينه

شماره‌ مجازي به دليل استفاده از بستر اينترنت براي برقراري ارتباط، در کاهش هزينه‌ها کمک مي‌کند. در گذشته بايد براي برقراري تماس از راه دور هزينه اضافه پرداخت مي‌کرديد؛ اما ا حالا ديگر نيازي به اين کار نيست. همچنين اين فناوري ميتونه باعث افزايش اعتماد مشتريان به کسب‌وکار شما شود.

شماره مجازي

حرفه‌اي‌تر به نظر رسيدن

مطمئنا هيچکس دوست ندارد غير حرفه‌اي به نظر برسد. اگه در کسب‌وکار خود از شماره معمولي، آدرس Gmail يا هر چيزي شبيه آن‌ها استفاده کنيد، غير حرفه‌اي به نظر مي‌رسيد. شماره‌هاي مجازي به مشاغل امکان مي‌دهند که براي بخش‌هاي مختلف مانند خدمات مشتري، پشتيباني اصلي يا پشتيباني فني، شماره تلفن‌هاي متعددي ايجاد کنند که نشانه حرفه‌اي بودن است.

انعطاف‌پذيري شماره مجازي

از شماره مجازي در هر جاي دنيا مي‌توان استفاده کرد. همه يوزرهاي شماره‌هاي مجازي اين امکان را دارند که از طريق اپليکيشني در گوشي هوشمند خود تماس تلفني برقرار کنند. همين امکانات جذاب است که انعطاف‌پذيري شماره مجازي را بالاتر مي‌برد.

شماره تلفن‌هاي متعدد

سيستم‌هاي تلفن مجازي به شما امکان مي‌دهند بيش از يک شماره تلفن داشته باشيد. حتي مي‌توانيد با استفاده از آن در هزينه‌ها صرفه‌جويي کنيد. گاهي براي کسب‌وکار نيازمند تلفن‌هاي متعدد هستيد که به بخش‌هاي مختلف متصل شوند؛ با استفاده از شماره‌ مجازي به‌راحتي و ارزان به اين قابليت دسترسي پيدا مي‌کنيد.

مطلب ‌هاي مرتبط:

چرا بايد از شماره مجازي استفاده کنيم؟

ا حالا که درباره ماهيت کلي شماره مجازي و مزاياي آن صحبت کرديم، زمان آن فرارسيده است که متوجه شويم اصلا چرا بايد از شماره مجازي استفاده کنيم. براي جواب دادن به اين سؤال، موارد مختلفي وجود دارد که در ادامه به دو مورد از آن‌ها اشاره شده است.

حريم خصوصي

مهم‌ترين دليل براي استفاده از شماره مجازي، حفظ حريم خصوصي و افزايش امنيت است. بسياري از اپليکيشن‌ها و وب‌سايت‌هاي مختلف براي ورود کاربر، شماره تلفن آن‌ها را در خواست مي‌کنند. پيام‌رسان‌ها يکي از مواردي هستند که براي ارائه خدمات، به شماره کاربر نياز دارند؛ متأسفانه برخي از اين پلتفرم‌ها، مانند واتساپ، شماره اصلي فرد را به ديگران نشان مي‌دهند و اين مسئله حريم خصوصي را زير سؤال مي‌برد.

همچنين وب‌سايت‌هايي وجود دارند که براي ثبت نام، به شماره نياز دارند. ممکن است در گشت‌وگذار اينترنتي خود به وب‌سايت‌هاي کلاهبردار که پس از ثبت نام شماره کاربر را در اختيار افراد ديگر قرار مي‌دهند برخورد کنيد. در نتيجه بهتر است از شماره مجازي براي ورود به آن‌ها استفاده کرد.

داشتن چند اکانت مختلف

ممکن است صاحب کسب‌وکار باشيد و براي ارتباط با مشتريان نياز به داشتن حسابي به غير از حساب اصلي خود داريد. در اين لحظه است که شماره مجازي به کمک مي‌آيد. بدين شکل ديگر نيازي نيست با استفاده از شماره شخصي خود به مشتريان پيام بدي و اطلاعات خود را افشا کنيد.

شماره مجازي

شماره مجازي چطوري کار مي‌کند

شماره‌هاي مجازي به سيم‌کارت يا آدرس فيزيکي نياز ندارند و از فناوري ايمن اينترنت براي برقراري تماس تلفني واقعي بين مردم استفاده مي‌کنند. در عوض، شماره‌هاي مجازي از طريق پروتکل Voice Over Internetا(VoIP) تماس را دريافت مي‌کنند؛ اين همان فناوري است که براي برقراري تماس و ارسال پيام از طريق اپليکيشن‌هايي مانند iMessage، واتساپ يا Google Voice استفاده مي‌شود.

موارد استفاده از شماره مجازي

موارد متعددي براي استفاده از شماره مجازي وجود دارد که در ادامه به مهم‌ترين آن‌ها اشاره شده است:

شماره تلفن کسب‌وکار

همان‌طور که پيش‌تر توضيح داده شد، مي‌توان از شماره مجازي در ارتباط‌گيري بهتر با مشتري استفاده کرد. اين روش آسان، کم‌هزينه، ايمن و منعطف است.

ساخت حساب‌ کاربري

مي‌توان با استفاده از شماره مجازي، در اپليکيشن‌ها و پيام‌رسان‌هايي که براي ورود به شماره شخص نياز دارند، حساب کاربري ساخت. از اين طريق ديگر نيازي نيست نگران امنيت شماره تلفن واقعي خود باشيد. در ايران بسياري از يوزرهاي براي ورود به حساب‌هاي تگرام، واتساپ و اپل آي‌دي خود از شماره‌ي مجازي استفاده مي‌کنند.

ثبت نام در وب‌سايت‌

مانند گزينه قبلي، بعضي از وب‌سايت‌ها براي ارائه خدمات به اطلاعات شخصي کاربر از جمله شماره تلفن او نياز دارند. شماره مجازي ميتونه راه‌ حل مناسب و ايمني براي استفاده از خدمات آن وب‌سايت‌ها بدون فاش کردن اطلاعات اصلي باشد.

تفاوت شماره مجازي و معمولي

ميليون‌ها شماره تلفن وجود دارد که مي‌توانيد از بين‌ آن‌ها انتخاب کنيد. آن‌ها به دو دسته تقسيم مي‌شوند:

  • شماره مجازي
  • شماره معمولي

اما تفاوت اين دو چيست و چطوري مي‌توان تصميم گرفت کدام يک ميتونه کاربري بهتري براي ما داشته باشد؟

بياييد با شماره تلفن‌هاي معمولي شروع کنيم. شماره تلفن‌هاي سنتي معمولاً توسط شرکت تلفن محلي نصب و ارائه مي‌شود. شرکت‌هاي تلفن معمولاً خطوط تلفن را به آدرس خيابان محل نصب آن اختصاص مي‌دهند. تلفن سنتي نياز به خطوط تلفن دارد که در سراسر ساختمان هستند. نصب خطوط مخابراتي هميشه آسان و عملي نيست.

شماره مجازي

اما شماره مجازي به مکان محدود نيست. اين فناوري براي يوزرهاي خود در مکان‌هاي مختلف کارايي دارد؛ زيرا از PBX ابري مشترکي برخوردار است؛ در نتيجه اصلي‌ترين تفاوت اين دو در دسترسي و امکاناتي است که قادر به ارائه آن هستند.

ساخت شماره مجازي

پيش از هر آموزشي، بايد اين مسئله را بدانيد که براي ساخت شماره مجازي دو حالت کلي وجود دارد که يکي رايگان و ديگري پولي است. هر کدام از اين دو دسته مي‌توانند امکانات خوبي ارائه بدهند و بايد بنا به نياز خود يکي را انتخاب کنيد.

براي اينکار روش‌هاي مختلفي وجود دارد که اصلي‌ترين آ‌ن‌ها خريد شماره مجازي از طريق وب‌سايت‌هاي ارائه دهنده خدمات و استفاده از اپليکيشن‌هاي ساخت شماره مجازي است. در اين مطلب اين دو روش به‌طور کامل و با معرفي سرويس‌هاي متعدد آموزش داده مي‌شود. به‌طور کلي ساخت شماره مجازي براي تأييد هويت حساب‌هاي کاربري اپليکيشن‌ها، وب‌سايت‌ها و پيام‌رسان‌هاي مختلف از جمله تلگرام و واتساپ مورد استفاده مي‌گيرد.

در ادامه مطلب ، وب‌سايت‌ها و اپليکيشن‌هايي معرفي شده‌اند که مي‌توان به وسيله آن‌ها شماره مجازي ساخت.

خريد شماره مجازي

يکي ديگر از روش‌هاي دستيابي به شماره مجازي، خريد آن است. در حال حاضر وب‌سايت‌هاي متعددي وجود دارند که در حوزه ساخت و فروش شماره‌ي مجازي کار مي‌کنند. اين مراکز بنا به نياز شما خدمات مختلفي در زمينه شماره‌هاي مجازي ارائه مي‌کنند. براي مثال اگه قصد استفاده از شماره مجازي براي تنها يک سرويس داشته باشيد، مي‌توانيد به خدمات شماره عادي مراجعه کنيد. در ادامه چند نمونه از وب‌سايت‌هاي ارائه دهنده خدمات مربوط به شماره مجازي به‌صورت خلاصه معرفي شده است.

۱- Virtualphone

يکي از ارائه‌دهندگان قدرتمند شماره مجازي، Virtualphone است که ميتونه در محيطي ساده و کاربرپسند، خدمات خود را ارائه بدهد. براي دسترسي به اطلاعات کامل مربوط به شماره‌هاي مجازي اين شرکت، بايد در آن ثبت نام کنيد. اما به‌طور کلي، خدمات آن شامل شماره‌هاي يک‌‌ساله مي‌شود و يوزرهاي مي‌توانند از آن‌ها در ۱۵۰ برنامه مختلف استفاده کنند. دامنه قيمت شماره‌هاي مجازي بنا به درخواست مشتري، از ۲ تا ۳۰ دلار است. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۲- RingCentral

RingCentral نام ديگري است که در بين ارائه‌دهندگان خدمات شماره مجازي زياد به چشم مي‌خورد. اين شرکت پيشنهادهاي خوبي براي مشاغل کوچک و بزرگ ارائه مي‌دهد؛ بنابراين مي‌توانيد ويژگي‌هايي که براي نيازهاي شغلي شما مهم هستند دريافت کنيد. مشاغل کوچک استفاده از RingCentral را آسان مي‌دانند. در واقع ما مي‌توانيد در عرض چند دقيقه همه موارد لازم را اکتيو کنيد. در صورت داشتن هرگونه سؤال، به پشتيباني مشتري ۲۴ ساعته دسترسي خواهيد داشت. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۳- Grasshopper

با رفتن به Grasshopper مي‌توانيد از تمامي سرويس‌هايي که بايد از اين شرکت انتظار داشت، آشنا شويد. اين شرکت داراي خدماتي است که براي کسب‌وکارهاي کوچک که قصد ندارند زياد هزينه کنند، گزينه‌هاي بسياري خوبي تلقي مي‌شود؛ زيرا با وجود داشتن قيمت پايين، قابليت‌هاي زيادي ارائه مي‌دهد. يوزرهاي ي که تا حالا از خدمات اين ارائه دهنده استفاده کرده‌اند راضي به نظر مي‌رسند؛ در نتيجه شايد گزينه مناسبي براي شما باشد. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۴- Textfree

با استفاده از Textfree مي‌توانيد به شماره‌هاي مجازي «آمريکايي» دسترسي داشته باشيد. براي شروع استفاده از خدمات اين شرکت، ابتدا بايد اکانت فيسبوک يا گوگل خود را تأييد کنيد. Textfree خدمات بسيار زيادي ارائه مي‌دهد و يوزرهاي آن مي‌توانند هر سرويسي که به آن نياز دارند، اکتيو کنند. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۵- Vonage

Vonage يکي از اولين ارائه‌دهندگان VoIP است و طي ۲۰ سال گذشته خدمات خود را بهبود بخشيده. اين .ب‌سايت با ارائه بستر ارتباطي کاملاً متحد براي مشاغل با هر اندازه‌اي، گزينه‌اي عالي تلقي مي‌شود. سرويس‌هاي اين شرکت بسيار منعطف هستند و مي‌توانند با نيازهاي مشتري شکل بگيرند. آنچه واقعاً باعث برجسته شدن Vonage مي‌شود، مجموعه باورنکردني ويژگي‌هاي موجود در برنامه‌هاي آن است. Vonage از حريم خصوصي گرفته تا خدمات به مشتري، شخصي‌سازي و همکاري، هر جنبه‌اي را در اداره کسب‌و‌کار شما بهتر مي‌کند. اين برنامه‌ها شامل ويژگي هاي مهمي مانند مسدود کردن شناسه تماس گيرنده، غربالگري تماس و محافظت در برابر هرزنامه است تا اطمينان حاصل کند شما و گروهتان حداکثر کنترل را روي تماس‌هاي ورودي داريد.

در نهايت بايد به اين مسئله اشاره کرد که مي‌توانيد با جست‌وجوي عبارت «خريد شماره مجازي» به وب‌سايت‌هاي ايراني ارائه دهنده خدمات مربوطه دسترسي داشته باشيد.

ارائه دهندگان شماره مجازي

برنامه ساخت شماره مجازي (رايگان و پولي)

اپليکيشن‌هاي زيادي وجود دارند که سرويس‌هاي مربوط به شماره تلفن مجازي را در اختيار يوزرهاي قرار مي‌دهند. از شماره تلفن مجازي مي‌توان براي ثبت نام در وب‌سايت‌ها يا اپ‌هاي مختلف استفاده کرد. در ادامه، چند نمونه از بهترين اپليکيشن‌هاي ساخت شماره مجازي رايگان و پولي معرفي مي‌شوند. نمونه‌هاي رايگان هزينه‌اي براي يوزرهاي ندارد؛ اما اپ‌هاي پولي مي‌توانند خدمات بيشتري ارائه بدهند.

۱- Textnow

مي‌توان Textnow را يکي از محبوب‌ترين و پرکاربردترين اپليکيشن‌هاي ساخت شماره مجازي دانست. تمام سرويس‌هاي اين شرکت بر يک ايده ساده استوار هستند: ارتباطات براي همه است. اين اپليکيشن تلاش مي‌کند يوزرهاي با هر بودجه‌اي (حتي صفر) از سرويس‌هاي آن استفاده کنند و با يکديگر در ارتباط بمانند. پس از ثبت‌ نام در Textnow به شما يک بسته هديه مکالمه و پيامک رايگان اعطا مي‌شود که مي‌توانيد توسط آن با افراد ديگر ارتباط بگيريد. اين اپليکيشن رايگان است.

براي استفاده از اين اپليکيشن آن را از فروشگاه‌‌هاي آي‌اواس يا اندرويد دانلود و نصب کنيد. سپس اطلاعات مورد نياز را وارد کنيد و شماره مجازي خود را تحويل بگيريد.

ارائه دهندگان شماره مجازي

۲- Next Plus

Next Plus يکي از بهترين اپ‌هاي شماره تلفن مجازي موجود در فروشگاه پلي باست و يوزرهاي به آن امتيازي بالايي داده‌اند. اين اپليکيشن شماره تلفن مجازي در اختيار يوزرهاي قرار مي‌دهد که‌ مي‌توان از آن براي تأييد حساب وب‌سايت‌ها و خدمات مختلف استفاده کرد. نکته قوت Next Plus اين است که شماره تلفن مجازي آن در هر اپليکيشن و سرويس مهم کار مي‌کند.  

ارائه دهندگان شماره مجازي

۳- Text Plus

شماره مجازي تحويل‌شده از اين اپليکيشن نيز ميتونه براي تأييد هويت براي سرويس‌هاي مختلف کارآمد باشد. Text Plus يکي از اپليکيشن‌هاي ارتباطي است که امتياز بسيار بالايي دارند. يوزرهاي با استفاده از اين اپ مي‌توانند شماره تلفن مجازي منحصر‌به‌فرد ايالات متحده آمريکا را دريافت کنند.

فقط يک مسئله هنگام استفاده از آن وجود دارد؛ اين اپ گاهي اوقات توسط سرويس‌ها يا حساب‌هاي گوگل به عنوان اسپم گزارش مي‌شود. اين بدان معنا است که هنگام ايجاد حساب‌هاي گوگل کار نمي‌کند. به غير از اين، Text Plus براي هر نوع تأييد اعتبار ديگري مناسب است! 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۴- Hushed Anonymous Phone Numbers

همان‌طور که از نام آن مشخص است، اين اپليکيشن شماره مجازي ارائه مي‌دهد که يوزرهاي مي‌توانند از آن به‌صورت ناشناس براي تأييد حساب‌هاي خود استفاده کنند. اين اپ شگفت‌انگيز است؛ زيرا هيچ اطلاعاتي در مورد شما به برنامه‌هاي اشخاص ثالث نمي‌دهد. بنابراين‌، Hushed Anonymous Phone Numbers يکي ديگر از بهترين اپليکيشن‌هاي شماره مجازي است که  مي‌توانيد از آن استفاده کنيد. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۵- TalkU

TalkU يکي از بهترين اپليکيشن‌هاي اندرويد است که ميتونه براي برقراري تماس تلفني رايگان و ارزان با همه از طريق واي‌فاي و داده تلفن همراه مورد استفاده قرار گيرد. اين اپ از امتياز بالايي برخوردار است.

 TalkU يک شماره تلفن محلي رايگان در اختيار شما قرار مي‌دهد که ميتونه براي برقراري تماس رايگان و ارسال پيام کوتاه رايگان مورد استفاده قرار بگيرد. شماره تلفن محلي را مي‌توان براي تأييد حساب‌هاي آنلاين، دريافت OTP و موارد ديگر استفاده کرد. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۶- Sideline

اگه به دنبال يک اپليکيشن ارتباطي انعطاف‌پذير و شخصي براي گوشي اندرويد هستيد تا بتوانيد با مشتري ها يا اعضاي گروهتان ارتباط برقرار کنيد، احتمالا Sideline بهترين انتخاب براي شما است. با استفاده از Sideline مي‌توانيد شماره دلخواه خود را ايجاد کنيد.

براي ايجاد شماره سفارشي، مي‌توانيد کدهاي منطقه را جست‌وجو کنيد تا شماره تلفن دوم شرکت يا تجارت کوچک خود را بيابيد. اين اپليکيشن رايگان است. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۷- Burner

Burner يک اپ پريميم در فهرست ما است که به يوزرهاي اجازه مي‌دهد شماره مجازي منحصر‌به‌فرد انتخاب کنند. اين اپليکيشن شماره‌هاي حدود ۴۰ کشور را ارائه مي‌دهد که ميتونه براي اهداف مختلف از جمله تأييد حساب مورد استفاده قرار گيرد؛ البته براي هر شماره مجازي که از Burner خريداري مي‌کنيد، بايد ۱٫۹ دلار بپردازيد. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۸- 2ndLine

اگه به دنبال راهي آسان براي ساخت و استفاده شماره مجازي هستيد، ممکن است 2ndLine بهترين انتخاب براي شما باشد. با 2ndLine شماره مجازي را دريافت مي‌کنيد که مي‌توان به‌راحتي آن را براي ديگران ارسال کرد. اين اپليکيشن در ايالات متحده آمريکا و کانادا رايگان است؛ اما براي تماس‌هاي بين‌المللي بايد پکيج پريميم خريداري کنيد.

براي استفاده از اين اپليکيشن کافي است آن را از فروشگاه‌ها دانلود و نصب کنيد. سپس اطلاعات ايميل خود را به آن بدي و منتظر ايميل تأييد بمانيد. در پايان شماره رايگان مجازي در اختيارتان قرار مي‌گيرد. 

ارائه دهندگان شماره مجازي

۹-  Numero eSIM

Numero eSIM يک اپليکيشن اندرويد است که به شما امکان مي‌دهد به‌راحتي شماره تلفن دوم خود را خريداري کنيد. اپليکيشن مذکور، امکان خريد شماره تلفن مجازي از بيش از ۸۰ کشور و ۳۰۰۰ شهر از سراسر جهان را براي شما فراهم مي‌کند.

نکته مثبت در مورد Numero eSIM اين است که شماره مجازي ارائه‌شده توسط آن با واتساپ، تلگرام، سيگنال و بسياري از اپليکيشن‌هاي ديگر به‌خوبي کار مي‌کند.

ارائه دهندگان شماره مجازي

۱۰- Talkatone

اين اپليکيشن براي هر کاربري که وارد سيستم شود، به‌صورت رايگان يک شماره مجازي ايالات متحده آمريکا ثبت مي‌کند. ثبت‌نام Talkatone ميتونه از طريق شناسه ايميل انجام شود و پس از اتمام، يوزرهاي مي‌توانند شروع به برقراري و دريافت تماس کنند. به غير از تماس، از Talkatoneمي‌توان براي تبادل پيام‌هاي متني نيز استفاده کرد.؛ اما، تعرفه مکالمه در سرويس مذکور بسيار گران‌تر از اپ‌هاي ديگر  است.

مانند ديگر اپليکيشن‌هاي يادشده، براي استفاده از Talkatone بايد آن را دانلود و نصب کنيد و سپس با ايميل خود وارد آن شويد. مراحل بعدي دقيقا مانند گزينه‌هاي پيشين است. 

ارائه دهندگان شماره مجازي


در ادامه استفاده از شماره مجازي براي ساخت حساب اپل‌ آي‌دي، تلگرام و واتساپ از طريق اپليکيشن‌هاي معرفي‌شده آموزش داده مي‌شود.

شماره مجازي اپل آي‌دي

يکي از موارد استفاده شماره مجازي براي ايراني‌ها، ساخت اپل آي‌دي است. مدتي است که بخش ديگري به مراحل ساخت اپل آي‌دي اضافه شده است که بر اساس آن، يوزرهاي موظف هستند شماره موبايل معتبري وارد کنند؛ اما کساني که از ايران قصد انجام چنين کاري دارند با مشکل مواجه خواهند شد؛ دليل اين امر نبود پشتيباني اپل از کشور ما است.

پيش‌تر درباره شيوه ساخت اپل‌ آي‌دي توسط شماره مجازي مطلب ‌ کاملي منتشر شده است که مي‌توانيد با کليک روي لينک پايين آن را مطالعه کنيد:

 آموزش ساخت شماره مجازي براي اپل آيدي

 شماره مجازي تلگرام

همان‌طور که پيش‌تر بارها اشاره شد، يکي از دلايل استفاده از شماره مجازي، ساخت حساب تلگرام است. در ادامه روش اکتيو ‌سازي حساب تلگرام توسط اپليکيشن TextNow توضيح داده شده؛ اما مسير انجام اين کار با تمام اپليکيشن‌ها مشابه است. براي ايجاد حساب دوم تلگرام با شماره تلفن مجازي، بايد مراحل زير را انجام بدي :

۱- اپليکيشن TextNow را از گوگل پلي اندرويد يا اپ استور iOS نصب کنيد. 

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازي

۲- پس از بارگيري و نصب برنامه، مي‌توانيد شماره تلفن مجازي رايگان خود را انتخاب کنيد. اين اپليکيشن از شما مي‌خواهد کد منطقه خود را انتخاب کنيد، سپس ۵ گزينه مختلف ايجاد مي‌شود. به‌سادگي از اينجا يک شماره را انتخاب کنيد و تنظيمات را انجام دهيد.

۳- در مرحله بعدي، تلگرام را در دستگاه تلفن همراه خود اجرا کنيد. به مسير Settings > Your Profile Details > Add Account برويد. شماره مجازي رايگان TextNow خود را وارد کنيد.

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازي

۴- در گوشه سمت راست بالاي صفحه روي Next ضربه بزنيد. تلگرام از طريق پيام کوتاه براي شما کد تأييد ارسال مي‌کند يا مي‌توانيد از طريق تماس تلفني حساب خود را تأييد کنيد. اگه هيچکدام از آن‌ها را دريافت نکرديد، مي‌توانيد روي ارسال مجدد ضربه بزنيد. اگه در نهايت کد تأييد را دريافت نکرديد، مي‌توانيد شماره مجازي ديگري را در برنامه TextNow انتخاب کنيد.

۵- به محض تأييد حساب، نام و نام خانوادگي خود را وارد کنيد. ا حالا شما صاحب حساب تلگرام هستيد، بدون اينکه از شماره اصلي خود استفاده کنيد. 

نکته: اگه براي استفاده از شماره مجازي براي تأييد حساب تلگرام مشکلي داريد، مي‌توانيد با پشتيباني اين پيام‌رسان ارتباط بگيريد.

ساخت شماره مجازي واتساپ

اگه قصد داريد براي افزايش امنيت اطلاعات شخصي، حساب واتساپ خود را از طريق شماره مجازي بسازيد، اين آموزش را از دست ندهيد. در ادامه روش ساخت واتساپ با استفاده از اپلکيشن 2ndLine آموزش داده مي‌شود.

۱- اپ اندرويد 2ndLine – Second Number Number را بارگيري کنيد.

۲- آن را اجرا و با استفاده از آدرس ايميل و گذرواژه خود ثبت نام کنيد.

۳- پس از انجام اين مراحل، ۵ شماره مختلف براي انتخاب به شما ارائه مي‌شود؛ يکي را انتخاب کنيد و گزينه Continue را بزنيد. سپس روي آن ضربه برنيد تا کپي شود.

۴- هنگام اجراي 2ndLine، از شما خواسته مي‌شود به اپليکيشن اجازه برقراري/ دريافت تماس و پيام بدي ؛ بنابراين مطمئن شويد که به آن اجازه دسترسي مي‌دهيد. 

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازي

۵- سپس واتساپ را باز کنيد و به صفحه‌اي برويد که از شما مي‌خواهد شماره تلفن خود را وارد کنيد.

۶- حتماً کشوري را انتخاب کنيد که شماره تلفن مجازي خود را از آنجا توليد کرده‌ايد. شماره تلفن خود را از برنامه 2ndLine کپي کنيد و در صفحه واتساپ قرار بدي و Next را بزنيد.

۷- واتساپ اتصال به سرويس را آغاز مي‌کند و مي‌توانيد بلافاصله کد تأييد را در برنامه 2ndLine دريافت کنيد.

۸- در صورت بروز خطا، گزينه Call me را انتخاب کنيد و منتظر دريافت تماس تلفني يا نامه صوتي از واتساپ باشيد.

۹- حساب واتساپ شما با استفاده شماره مجازي اکتيو شد.

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازي

سخن پاياني

سعي شد در اين مطلب به‌طور کامل تمامي اطلاعات مورد نياز براي شناخت و استفاده درست از شماره مجازي ذکر شود. تا حالا يوزرهاي بسياري از سرويس‌هاي مختلف شرکت‌هاي ارائه دهنده شماره‌هاي مجازي استفاده کرده‌اند. اميداريم مطالب اين مطلب براي شما همراهان ايران ديتا نوين مفيد باشد و بتوانيد از آن استفاده کنيد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين