آموزش تهيه نسخه پشتيبان خودکار از عکس‌هاي آيفون با استفاده از iCloud

بازدید: 90
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

 روش‌هاي زيادي براي تهيه نسخه پشتيبان از عکس‌ها وجود دارد. براي اين مي‌توانيد عکس‌ها را به کامپيوتر، درايو خارجي يا يک سرويس پشتيبان‌گيري شخص ثالث منتقل کنيد؛ اما هيچ يک از اين موارد به اندازه iCloud Photos  قابل اطمينان و راحت نخواهد بود.

iCloud سرويس ذخيره‌سازي ابري اپل است که به شما امکان مي‌دهد به‌صورت ايمن از داده‌هايي مانند عکس‌ها، پيام‌ها و برنامه‌ها پشتيبان بگيريد. اين داده‌ها پس از بارگذاري در همه‌ي دستگاه‌هاي اپل يا با استفاده از وب‌سايت iCloud قابل دسترسي خواهند بود.

آي‌کلاد براي شروع ۵ گيگابايت فضاي ذخيره‌سازي رايگان ارائه مي‌دهد که يوزرهاي مي‌توانند در صورت نياز با پرداخت هزينه و خريد يکي از طرح‌هاي آي‌کلاد، فضاي ذخيره‌سازي بيشتري دريافت کنند. يوزرهاي ي که از طرح‌هاي ۲۰۰ گيگابايتي يا بيشتر استفاده مي‌کنند، مي‌توانند فضاي ذخيره‌سازي خود را با اعضاي خانواده به اشتراک بگذارند.

تهيه نسخه پشتيبان از عکس‌هاي آيفون با استفاده از iCloud

ابتدا به صفحه تنظيمات آيفون وارد شويد.

تهيه نسخه پشتيبان خودکار از عکس‌هاي آيفون با استفاده از iCloud


به بخش Photos برويد.

تهيه نسخه پشتيبان خودکار از عکس‌هاي آيفون با استفاده از iCloud

در اين صفحه براي اکتيو کردن گزينه iCloud Photos روي آن ضربه بزنيد تا سبز شود.

تهيه نسخه پشتيبان خودکار از عکس‌هاي آيفون با استفاده از iCloud

با اين کار آيفون بلافاصله آپلود کردن عکس‌هاي گالري شما در فضاي ذخيره‌سازي آي‌کلاد را آغاز مي‌کند.

سفارشي‌سازي و بهينه‌سازي پشتيبان‌گيري iCloud

با اکتيو شدن اين ويژگي مي‌توانيد پس از بارگذاري عکس‌ها در iCloud، آنچه اتفاق مي‌افتد شخصي‌سازي کنيد. اگه فضاي ذخيره‌سازي آيفون در حال اتمام است، مي‌توانيد فقط نسخه‌ فشرده عکس‌هاي بارگذاري‌شده را در گالري نگه‌داري کنيد.

در بخش Photos، گزينه Optimize iPhone Storage را انتخاب کنيد تا فقط نسخه فشرده عکس‌ها را به‌صورت محلي نگه داريد. اين ويژگي به‌طور خودکار عمل مي‌کند و فقط زماني شروع مي‌شود که فضاي ذخيره‌سازي آيفون تمام شود. مي‌توانيد هر زمان که خواستيد، نسخه با وضوح کامل عکس را با iCloud دانلود کنيد.

سفارشي‌سازي و بهينه‌سازي نسخه پشتيبان iCloud

اگه در گوشي فضاي ذخيره‌سازي کافي داريد، مي‌توانيد گزينه Download and Keep Originals را انتخاب کنيد. همان‌طور که از نام اين گزينه مشخص است، با انتخاب آن مي‌توانيد تمام عکس‌هاي خود را در آيفون نگه داريد.


سفارشي‌سازي و بهينه‌سازي نسخه پشتيبان iCloud

مي‌توانيد نحوه استفاده ويژگي iCloud Photos از داده تلفن همراه را سفارشي کنيد. در صفحه Photos، به بخش Cellular Data که در برخي مناطق با عنوان Mobile Data شناخته مي‌شود، برويد.


سفارشي‌سازي و بهينه‌سازي نسخه پشتيبان iCloud

در اينجا بسته به نوع استفاده خود از داده تلفن همراه، مي‌توانيد ويژگي Cellular Data يا Mobile Data را اکتيو يا غير اکتيو کنيد. زماني که اين گزينه غير اکتيو باشد، برنامه Photos تنها وقتي که به واي‌فاي متصل هستيد، عکس‌ها را بارگذاري مي‌کند.


سفارشي‌سازي و بهينه‌سازي نسخه پشتيبان iCloud

اگه با استفاده از داده تلفن همراه مشکلي نداريد، مي‌توانيد ويژگي Unlimited Updates را اکتيو کنيد. اين گزينه بدون هيچ محدوديتي از داده تلفن همراه شما براي آپلود و دانلود عکس از آي‌کلاد استفاده مي‌کند.

ا حالا که اين ويژگي راه‌اندازي شده است، هر عکس يا فيلم جديدي که در آيفون ذخيره مي‌کنيد همراه با تمام عکس‌ها و فيلم‌هاي قديمي در iCloud بارگذاري مي‌شود. براي بررسي پيشرفت آپلود تصاوير، برنامه Photos را باز کنيد و به تب Library يا آلبوم عکس Recents برويد. مي‌توانيد در پايين اين صفحه، نوار پيشرفت بارگذاري را مشاهده کنيد.

سفارشي‌سازي و بهينه‌سازي نسخه پشتيبان iCloud

هر زمان که فضاي ذخيره‌سازي آي‌کلاد در حال اتمام بود يا خواستيد به سرويس پشتيبان‌گيري متفاوتي کوچ کنيد، مي‌توانيد iCloud Photos را غير اکتيو کنيد. براي اين کار کافي است تنظيمات را باز کنيد، به بخش Photos برويد و روي گزينه iCloud Photos ضربه بزنيد تا غير اکتيو شود.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين