آموزش تغيير ميانبرهاي کيبورد در فتوشاپ

بازدید: 87
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

يوزرهاي  ادوبي فتوشاپ مي‌توانند ميانبرهاي صفحه‌کليد را براي موارد مختلف از جمله منوهاي برنامه و ابزار ويرايش تغيير دهند. انجام اين کار در مک و ويندوز به‌سادگي امکان‌پذير است. در ادامه‌ي اين مطلب از ايران ديتا نوين  به شما روش تنظيم و تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد و بازگشت به حالت ديفالت  در فتوشاپ را آموزش خواهيم داد.

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

براي شروع، فتوشاپ را در مک يا رايانه ويندوزي خود اجرا کنيد. در فتوشاپ روي منوي Edit کليک و گزينه Keyboard Shortcuts را انتخاب کنيد.

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

فتوشاپ پنجره Keyboard Shortcuts and Menus را باز خواهد کرد. شما از طريق اين پنجره مي‌توانيد ميانبري که قصد تغيير آن را داريد، انتخاب کنيد. روي منوي کشويي Shortcuts

For کليک کرده و يکي از موارد را انتخاب کنيد. اين منو شامل موارد زير است:

Application Menus: اين مورد ميتونه ميانبرهاي صفحه‌کليد نوار منو را تغيير دهد که شامل گزينه‌هايي مانند File ،Edit ،Image و موارد ديگر است.

Panel Menus: اين گزينه به شما امکان مي‌دهد ميانبر صفحه‌کليد را براي پنل‌هاي مختلف مانند پنل Action، پنل Properties و موارد ديگر تغيير دهيد.

Tools: اين گزينه ميانبرهاي ابزار ويرايش است که در سمت چپ پنجره فتوشاپ نمايش داده مي‌شود. اين ابزارها شامل ابزار Rectangular Marquee ،Crop و موارد ديگر هستند.

Taskspaces: اين گزينه به شما امکان مي‌دهد ميانبر صفحه‌کليد را براي Select and Mask ،Content-Aware Fill و Neural Filters تغيير دهيد.

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

در اين مثال ما گزينه Application Menus را انتخاب مي‌کنيم و آموزش را بر اساس آن ادامه مي‎‌دهيم.

مرحله بعدي انتخاب منويي است که عملکرد موردنظرتان براي تعيين ميانبر صفحه‌کليد را در بطن خود دارد. در همان پنجره در زير بخش Application Menu Command، روي منوي مدنظرتان بزنيد تا عملکردهاي آن گسترش يابد.

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

در منوي باز شده، روي عملکردي که مي‌خواهيد ميانبر آن را تغيير دهيد، بزنيد .

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

ا حالا ميانبر صفحه‌کليدي که مي‌خواهيد به عملکرد انتخاب شده اختصاص دهيد را فشار دهيد. کليدهايي که فشار مي‌دهيد در کادر Shortcut در کنار عملکرد انتخاب شده ظاهر خواهند شد.

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

اگه فتوشاپ قبلاً از ميانبر صفحه‌کليد انتخابي شما استفاده کرده باشد، در پايين پنجره يک پيام خطا نمايش داده  ميشه . اين پيام به شما مي‌گويد که ميانبر صفحه‌کليد در حال حاضر براي کدام عملکرد استفاده مي‌شود.

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

شما مي‌توانيد پيام خطاي فتوشاپ را ناديده بگيريد و ميانبر صفحه‌کليد را از عملکرد موجود برداريد و آن را به عملکرد منتخب خود اختصاص دهيد. براي اين کار روي Accept در سمت راست پنجره بزنيد .  اگه فتوشاپ هيچ پيغام خطايي نشان نداد نيز بايد روي Accept  بزنيد .

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

حال که در پنجره ميانبرها هستيد، مي‌توانيد کارهاي ديگري ازجمله حذف يک ميانبر را انجام دهيد. براي اين کار ميانبر را در فهرست انتخاب کرده و سپس روي Delete Shortcut در سمت راست پنجره بزنيد .

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

هنگامي که ميانبرهاي خود را تغيير داديد، براي ذخيره تغييرات روي OK در سمت راست پنجره بزنيد .

تغيير ميانبرهاي صفحه‌کليد در فتوشاپ

ا حالا ميانبر صفحه‌کليد تازه تخصيص‌يافته شما کاملاً اکتيو شده است و مي‌توانيد از آن استفاده کنيد. 

کدام ميانبرهاي صفحه‌کليد فتوشاپ را تغيير دهيم

اينکه کدام ميانبرهاي صفحه‌کليد را تغيير دهيد بستگي به عملکردهايي دارد که در فتوشاپ بيشتر از آن‌ها استفاده مي‌کنيد. اگه از يک ويژگي زيادتر استفاده مي‌کنيد، بهتر است يک ميانبر صفحه‌کليد به آن اختصاص دهيد. در اينجا چند ايده کلي براي تغيير ميانبرها آورده شده است:

File > Save a Copy:  اگه  ترجيح مي‌دهيد تصاوير خود را به شکل کپي ذخيره کنيد، بهتر است براي اين کار از ميانبر صفحه‌کليد Save As استفاده کنيد.

File > Export > Save for Webدر حال حاضر يک ميانبر صفحه‌کليد به اين عملکرد اختصاص داده شده است؛ اما اگه بيش از حد معمول از اين ويژگي استفاده مي‌کنيد، ممکن است بخواهيد يک ميانبر آسان‌تر به آن اختصاص دهيد.

Filter > Blur > Average: براي اين که بتوانيد سريع‌تر قسمت‌هايي از تصاوير خود را بلار يا محو کنيد، مي‌توانيد يک ميانبر صفحه‌کليد به آن اختصاص دهيد.

Tools: بسياري از ابزارهاي فرعي فتوشاپ از همان ميانبر صفحه‌کليد ابزار اصلي استفاده مي‌کنند. به عنوان مثال ابزار Crop و Perspective Crop از يک ميانبر استفاده مي‌کنند. براي دسترسي سريع به هر ابزار خاص مي‌توانيد يک ميانبر به آن اختصاص دهيد.

تنظيم مجدد ميانبرهاي صفحه‌کليد فتوشاپ

در صورت تمايل به برگرداندن همه تغييرات به حالت ديفالت ، فتوشاپ تنظيم مجدد ميانبرهاي صفحه‌کليد را آسان کرده است. با اين کار فتوشاپ همه ميانبرهاي شما را به حالت ديفالت بازمي‌گرداند.

براي اين کار روي منوي Edit کليک و گزينه Keyboard Shortcuts را انتخاب کنيد.

سپس در پنجره Keyboard Shortcuts and Menus که باز مي‌شود روي منوي کشويي Set کليک کرده و گزينه Photoshop Defaults را انتخاب کنيد.

تنظيم مجدد ميانبرهاي صفحه‌کليد فتوشاپ

در اعلاني که نمايش داده مي‌شود روي Don’t Save بزنيد .

تنظيم مجدد ميانبرهاي صفحه‌کليد فتوشاپ

براي بستن پنجره روي OK  بزنيد .

تنظيم مجدد ميانبرهاي صفحه‌کليد فتوشاپ

ا حالا ميانبرهاي صفحه‌کليدي که تغيير داده بوديد به حالت ديفالت بازگشته‌اند.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين