آموزش تغيير زبان يک برنامه در مک

بازدید: 70
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

از زمان MacOS Catalina مي‌توان زبان برنامه‌هاي خاص را بدون تغيير زبان سيستم مک تغيير داد. در اين آموزش ايران ديتا نوين  به شما نشان خواهيم داد که چطوري اين کار را براي برنامه‌هاي مختلف در Mac انجام بدي .

گاهي اوقات ممکن است ترجيح بدي از يک برنامه با زباني به غير از زبان سيستم مک استفاده کنيد. خوشبختانه به کمک يک ويژگي در macOS مي‌توانيد به‌سرعت زبان برنامه مورد نظر خود را تغيير بدي ؛ آن هم بدون اينکه روي برنامه‌هاي ديگر يا گزينه‌هاي سيستم مک تأثير بگذاريد.

براي نمونه، فرض کنيد مي‌خواهيد از مرورگر سافاري به زبان اسپانيايي استفاده کنيد؛ اما Mac شما از انگليسي به‌عنوان زبان سيستم خود استفاده مي‌کند. با استفاده از ويژگي تغيير زبان برنامه‌ها در مک مي‌توانيد درحالي‌که زبان ساير برنامه‌ها و سيستم انگليسي است، از سافاري به زبان اسپانيايي لذت ببريد.  در واقع هميشه مي‌توانيد زبان برنامه‌ها را به هر آنچه  مي‌خواهيد، تغيير بدي . توجه داشته باشيد که براي انجام اين کار، برنامه‌اي که قصد تغيير زبان آن را داريد، بايد از زبان مورد نظر شما پشتيباني کند.

تغيير زبان يک برنامه در مک

قبل از شروع بايد برنامه‌اي که قصد تغيير زبان آن را داريد، ببنديد. اين کار را با کليک کردن روي نام برنامه در نوار منو و انتخاب Quit انجام بدي . همچنين مي‌توانيد ميانبر صفحه‌کليد Command + Q را فشار بدي .

تغيير زبان يک برنامه در مک


ا حالا که برنامه بسته شد، روي لوگوي اپل در گوشه بالايي سمت چپ صفحه مک کليک و System Preferences را انتخاب کنيد.

تغيير زبان يک برنامه در مک


هنگامي که System Preferences باز شد، روي گزينه Language & Region بزنيد .

تغيير زبان يک برنامه در مک


در پنجره Language & Region روي تب Apps بزنيد .

تغيير زبان يک برنامه در مک


براي افزودن يک برنامه به فهرست، در زير تب Apps در گوشه پاييني سمت چپ روي علامت «+» بزنيد . اين فهرست شامل برنامه‌هاي خاصي است که مي‌خواهيد براي آن‌ها از زبان ديگري استفاده کنيد.

تغيير زبان يک برنامه در مک


پس از اين کار يک پنجره پاپ‌آپ کوچک روي صفحه ظاهر  ميشه . در اين پنجره پاپ‌آپ روي منوي کشويي Application بزنيد و برنامه‌اي که مي‌خواهيد زبان آن را تغيير بدي ، انتخاب کنيد. سپس روي منوي کشويي Language کليک و زباني مورد نظر را براي آن برنامه انتخاب کنيد. نهايتاً براي ثبت تغييرات انجام‌شده روي Add در انتهاي پنجره پاپ‌آپ بزنيد . منوي کشويي Language فقط زبان‌هايي را نشان مي‌دهد که برنامه انتخابي شما  از آن‌ها پشتيباني مي‌کند. بنابراين اگه در اين منو زبان مورد نظر خود را پيدا نمي‌کنيد، برنامه انتخابي شما از اين زبان پشتيباني نمي‌کند.

تغيير زبان يک برنامه در مک


حالا مي‌توانيد پنجره Language & Region را ببنديد. ا حالا اگه  برنامه‌اي که به‌تازگي زبان آن را تغيير داده‌ايد اجرا کنيد، متوجه مي شويد که تمام گزينه‌هاي موجود در اين برنامه به زبان انتخابي شما تغيير کرده‌اند.

تغيير زبان يک برنامه در مک


برگرداندن زبان برنامه به حالت ديفالت در مک

براي بازگشت به زبان ديفالت يک برنامه کافي است آن را از فهرست اشاره‌شده در بالا حذف کنيد. براي اين کار روي لوگوي اپل در گوشه بالايي سمت چپ صفحه مک خود کليک و System Preferences را انتخاب کنيد.

تغيير زبان يک برنامه در مک


هنگامي که پنجره System Preferences باز شد، روي گزينه Language & Region بزنيد .

تغيير زبان يک برنامه در مک


براي مشاهده برنامه‌ها بايد روي تب Apps بزنيد .

تغيير زبان يک برنامه در مک


برنامه مورد نظر را از فهرست انتخاب کنيد و سپس روي علامت «» که در گوشه پاييني سمت چپ پنجره Language & Region قرار دارد،  بزنيد .

برگرداندن زبان برنامه به حالت  ديفالت  در مک

با اين کار برنامه از فهرست حذف مي‌شود و به زبان ديفالت سيستم برمي‌گردد.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين