آموزش بازيابي داده‌هاي اپليکيشن‌ها و تنظيمات گوشي‌‌هاي هوشمند اندرويدي

بازدید: 77
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

دلايل مختلفي براي بازيابي اپليکيشن‌ها و تنظيمات گوشي هوشمند وجود دارد. تصور کنيد دستگاه خود را بازنشاني کرده‌ايد و تمام اطلاعات قبلي آن پاک شده‌ است يا گوشي هوشمند جديدي خريده‌ايد که نياز داريد اپليکيشن‌هاي دستگاه قديمي شما به آن اضافه شود؛ در اين شرايط مي‌توان به‌راحتي از قابليت بازيابي اطلاعات استفاده کرد تا به سرعت همه چيز مانند گذشته شود.

به گزارش Androidcentral، گوگل به‌طور خودکار از اطلاعاتي مانند مخاطبان، ورودي‌هاي تقويم، گزارش تماس، پيامک، تنظيمات «مزاحم نشويد» و موارد ديگر در فضاي ابري فايل پشتيبان‌ تهيه مي‌کند. اين ويژگي به يوزرهاي امکان مي‌دهد در صورت نياز، اطلاعات خود را بازيابي کنند.

مطلب ‌هاي مرتبط:

نحوه اکتيو ‌سازي سرويس پشتيبان‌گيري اندرويد

قبل از شروع بازيابي اطلاعات، بايد مطمئن شويد که سرويس پشتيبان‌گيري در تلفن فعلي شما در حال اجرا است. در ادامه نحوه شروع کار آمده است:

 • منوي Settings را از صفحه اصلي يا کشوي برنامه باز کنيد.
 • به پايين صفحه برويد.
 • روي گزينه System ضربه بزنيد.

نحوه بازيابي اطلاعات گوشي اندرويدي

 • گزينه Backup را انتخاب کنيد.
 • اطمينان حاصل کنيد که پشتيبان‌گيري در Google Drive اکتيو شده است.
 • ا حالا مي‌توانيد داده‌هاي پشتيبان‌گيري‌شده را مشاهده کنيد.

نحوه بازيابي اطلاعات گوشي اندرويدي

ا حالا که سرويس پشتيبان‌گيري اندرويد را اکتيو کرده‌ايد، تنظيمات سيستم و داده‌هاي برنامه شما به‌طور خودکار در Drive ذخيره مي‌شوند. وقتي از تلفن جديدي استفاده مي‌کنيد، مي‌توانيد براي بازيابي تنظيمات، اپليکيشن‌ها و داده‌هاي مرتبط خود به اين سرويس اعتماد کنيد.

نکته مهم: در تلفن شما چيدمان منو ممکن است دقيقاً مانند تصوير بالا به نظر نرسد؛ اما هر تلفني که از اندرويد نوقا يا بالاتر استفاده مي‌کند بايد معادل گزينه Backup & Reset را داشته باشد. اگه از گوشي هوشمند سامسونگ استفاده مي‌کنيد که داراي One UI است، از بخش جست‌وجو در تنظيمات براي پيدا کردن گزينه‌هاي مربوط به تهيه نسخه پشتيبان استفاده کنيد.

نحوه بازيابي اپليکيشن‌ها و تنظيمات در گوشي هوشمند اندرويدي

بازيابي اپليکيشن‌ها ساده است و مي‌توانيد در هنگام پيکربندي اوليه اين کار را انجام بدي . اگه از Google Now يا Pixel Launcher استفاده مي‌کنيد، پس‌زمينه صفحه اصلي، طرح آيکون‌ها، ويجت‌هاي مورد استفاده و همچنين ساختار پوشه‌هاي دستگاه در فضاي ابري ذخيره مي‌شود و به شما امکان مي‌دهد تنظيمات خود را در يک گوشي جديد بازگرداني کنيد.

 • زبان را انتخاب کنيد و دکمه Let’s Go را در صفحه خوش‌آمدگويي فشار بدي .
 • براي استفاده از گزينه بازيابي، روي Copy your data ضربه بزنيد.
 • براي شروع فرايند بازيابي به شبکه Wi-Fi متصل شويد.

نحوه بازيابي اطلاعات گوشي اندرويدي

 • در صفحه بعدي‌، همه گزينه‌هاي بازيابي موجود را مشاهده خواهيد کرد. در اين آموزش از گزينه A backup from the cloud استفاده خواهيم کرد.
 • وارد حساب گوگل خود شويد. اگه قبلاً اين کار را نکرده‌ايد حتما احراز هويت دوعاملي حساب خود را تنظيم کنيد.
 • براي ادامه، در بخش شرايط خدمات گوگل «موافقم» را انتخاب کنيد.

نحوه بازيابي اطلاعات گوشي اندرويدي

 • فهرستي از گزينه‌هاي پشتيبان را مشاهده خواهيد کرد. گزينه مورد نظر را براي بازيابي داده‌ها انتخاب کنيد.
 • اگه مي‌خواهيد همه داده‌ها و تنظيمات دستگاه قبلي شما بازيابي شود، Restore را بزنيد.
 • براي انتخاب اپليکيشن‌هايي که قرار است روي دستگاه جديد شما نصب شوند، روي apps بزنيد .

نحوه بازيابي اطلاعات گوشي اندرويدي

 • داده‌هاي شما در پس‌زمينه بازيابي مي‌شود. در ضمن مي‌توانيد قفل صفحه و احراز هويت بيومتريک را تنظيم کنيد.
 • براي شروع Set up screen lock را انتخاب کنيد.
 • يکي از حالات باز شدن قفل صفحه را انتخاب و اثر انگشت خود را اضافه کنيد.

نحوه بازيابي اطلاعات گوشي اندرويدي

 • پس از پايان ثبت اثر انگشت، مي‌توانيد دستيار صوتي گوگل را تنظيم کنيد.
 • براي استفاده از Voice Match، گزينه Get Started را انتخاب کنيد.
 • به دستيار آموزش بدي تا صداي شما را تشخيص بدهد و براي پايان کار Done را بزنيد.

 نحوه بازيابي اطلاعات گوشي اندرويدي

تمام شد! پس از انجام تنظيمات اوليه، اپليکيشن‌ها و تنظيمات در پس‌زمينه بازيابي مي‌شوند. همان‌طور که در ابتداي مطلب ذکر شد، فرايند اين کار آسان است و مي‌توان به‌راحتي آن را انجام داد.

اگه در ذهن شما سؤال شده است که همه داده‌هاي اپليکيشن‌ها در کجا ذخيره مي‌شوند، بايد بگوييم که گوگل با اختصاص ۲۵ مگابايت براي هر اپ، از اطلاعات آن‌ها در Drive پشتيبان تهيه مي‌کند. داده‌هاي استفاده‌شده توسط سيستم پشتيبان، بخشي از سهميه فضاي ذخيره‌سازي شما حساب نمي‌شود. همچنين توسعه‌دهندگان مي‌توانند انتخاب کنند که اطلاعات کدام اپليکيشن در فضاي ابري ذخيره شود. در ضمن مي‌توانيد از طريق تنظيمات دستگاه خود در هر زمان که دوست داشتيد از سرويس خارج شويد.

حريم خصوصي شما

جمع‌آوري داده‌ها و ارسال به سروري در فضاي ابري، به اين معني است که آن‌ها خارج از دستگاه شما هستند. البته هميشه ممکن نيست شرايط بدين شکل باشد؛ زيرا توليدکنندگان هنگام ساخت گوشي مجهز به سيستم عامل اندرويد آزادي عمل زيادي دارند. در ادامه نظرات گوگل در مورد اين موضوع را مطالعه مي‌کنيد:

احتياط: از آنجا که انتقال فايل پشتيبان از دستگاهي به دستگاه ديگر متفاوت است، اندرويد ن ميتونه امنيت داده‌هاي شما را هنگام استفاده از نسخه پشتيبان تضمين کند. در استفاده از نسخه پشتيبان براي ذخيره اطلاعات حساس مانند نام کاربري و رمز عبور احتياط کنيد.

گوگل اسناد زيادي در مورد نحوه استفاده از سرويس پشتيبان ارائه مي‌دهد تا توسعه‌دهندگان روش مناسبي براي انتقال اطلاعات حساس خود پيدا کنند. اجازه ندهيد اين مسئله شما را از استفاده از سرويس مذکور بترساند؛ اما بايد از اين موضوع آگاه بود تا متوجه خطرات احتمالي مسير شد.

قابليت بازيابي اپ‌ها و تنظيمات در همه گوشي‌هاي هوشمند حالا ي که اندرويد ۶ به بالا دارد در دسترس قرار دارد و فرايند اين کار بدون توجه به شرکت سازنده، يکسان است. فرقي نمي‌کند از تلفن‌هاي سامسونگ، ال‌جي، شيائومي، نوکيا يا موتورولا استفاده کنيد، هنگام بازيابي تنظيمات و داده‌ها در تلفن جديد خود، مراحل گفته‌شده را مشاهده خواهيد کرد.

اطلاعات فایل
 • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

 • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
 • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
 • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
 • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين