آموزش افزودن و حذف فونت در Google Docs

بازدید: 88
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

توجه داشته باشيد که Google Docs، سبک‌هاي فونت بيشتري را ارائه مي‌دهد. در صورتي که به يک اسکريپت زيبا يا يک فونت با فاصله يکنواخت نياز داريد، امکان يافتن و مديريت کردن فونت‌هاي اضافي فراهم شده است.

روش مشاهده سبک‌هاي فونت‌هاي موجود در Google Docs

در صورتي که قصد داريد سبک فونت را در Google Docs تغيير دهيد، به‌راحتي مي‌توانيد از جعبه کشويي فونت در نوار ابزار استفاده کنيد. شما بايد روي نوار کشويي فونت (Font) بزنيد و گزينه فونت‌هاي بيشتر (More Fonts) را انتخاب کنيد.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 1

سپس يک پنجره پاپ آپ مشاهده خواهيد کرد که مي‌توانيد فونت‌هاي موجود در ليست را بيابيد يا اضافه و حتي حذف کنيد.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 2

در صورتي که سبک فونت خاصي را در ذهن داريد، مي‌توانيد از کادر جستجوي موجود در سمت چپ قسمت بالا استفاده کنيد. همچنين امکان جستجوي نامي خاص هم وجود دارد.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 3

در نخستين منوي کشويي موجود در سمت راست نوار جست‌وجو، مي‌توانيد براي زبان‌هايي که از سيستم نگارشي مختلفي استفاده مي‌کنند هم فونت‌ها را انتخاب کنيد. بنابراين اگه به خط‌هاي ژاپني، يوناني يا تايلندي هم نياز داشته باشيد، قطعا آن‌ها را در اين بخش پيدا خواهيد کرد.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 4

شما مي‌توانيد در منوي نمايش (Show)، سبک‌هاي فونت را با نمايش (Display)، دست خط (Handwriting) يا ساير گزينه‌ها فيلتر کنيد.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 5

سرانجام در منوي مرتب‌سازي (Sort) مي‌توانيد فونت‌ها را بر اساس محبوبيت آن‌ها يا ساير موارد همانند ترتيب حروف الفبا، مرتب‌سازي کنيد؛ اين يک روش بسيار عالي براي مشاهده فونت‌هايي است که به‌تازگي اضافه شده‌اند يا در حال حاضر با بيشترين طرفدار مواجه هستند.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 6

روش حذف يا افزودن فونت‌ها به ليست

هنگامي که فونت موردنظرتان را براي استفاده مشاهده کرديد، کافي است روي آن بزنيد تا علامت تأييد در کنار آن قرار بگيرد و به فهرست سمت راست با عنوان فونت‌هاي من (My Fonts) اضافه شود.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 7

در صورتي که قصد داريد يک مورد را از ليست حذف کنيد، کافي است روي نماد ضربدر کنار آن بزنيد .

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 8

پس از پايان يافتن افزودن، يافتن يا حذف کردن فونت‌‌ها، کافي است روي تأييد (Ok) بزنيد . تغييراتي که در ليست فونت‌هاي من (My Fonts) ايجاد مي‌کنيد را در کادر کشويي فونت‌ (Font) واقع در نوار ابزار خواهيد يافت. براي انتخاب فونت موردنظرتان به منظور استفاده در سند فعلي هم بايد از ليست کشويي استفاده کنيد.

روش پيدا کردن، افزودن و حذف فونت‌ها از Google Docs - 8

احتمالا با فونت‌هايي همانند Arial و Times New Roman در ليست مواجه مي شويد که قابل حذف نيستند. اين مدل از سبک‌هاي فونت استاندارد به‌صورت ديفالت قرار گرفته‌اند.

اطلاعات فایل
  • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

  • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
  • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
  • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
  • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين