آموزش ارسال عکس و ويديوي يک بار مصرف در واتساپ

بازدید: 85
دیدگاه: 0
نویسنده: وحيدي زمان زاده
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1400

واتساپ يکي از پيام‌رسان‌هاي محبوب دنيا است و يکي از دلايلي که اين اپلکيشن را به انتخابي عالي تبديل مي‌کند، تمرکز روي حريم خصوصي و امنيت است. جديدترين ويژگي اضافه‌شده به واتساپ «يک‌ بار مشاهده» (View Once) است. با اين ويژگي يوزرهاي مي‌توانند عکس و ويدئو را به‌صورت يک‌ بار مشاهده ارسال کنند. اين ويژگي ا حالا براي تمامي يوزرهاي در سراسر جهان اکتيو شده است.

نحوه ارسال عکس‌ها و ويدئوهاي ناپديدشونده «يک‌ بار مشاهده» در واتساپ

 • واتساپ را باز کنيد.
 • شخص يا گروهي را انتخاب کنيد که قصد داريد فايل را برايش بفرستيد.
 • گزينه ارسال محتوا را برگزينيد که به‌شکل سنجاق است.
 • ويژگي View Once واتساپ روي گوشي اندرويدي

  اگه تصميم گرفته‌ايد در لحظه عکس يا فيلم بگيريد، گزينه Camera را انتخاب کنيد و اگه عکس و فيلم مدنظر در حافظه تلفن همراه قرار دارد، روي گزينه Gallery ضربه بزنيد و فايل مدنظرتان را انتخاب کنيد.

 •  حالا آيکون ۱ واقع درکنار دکمه ارسال را انتخاب کنيد تا رنگ آن به سبز تغيير کند و سپس فايل مدظر را ارسال کنيد. بدين‌ترتيب، عکس يا فيلم دلخواه به‌صورت يک‌ بار مشاهده ارسال  ميشه .

قابليت ارسال عکس يکبار مصرف در واتساپ

قابليت يک‌ بار مشاهده متفاوت‌تر از حالت عادي ارسال عکس و ويدئو کار مي‌کند. زماني‌که با قابليت يک‌ بار مشاهده عکس يا فيلمي را ارسال مي‌کنيد، کنار فايل ارسال‌شده عدد ۱ نمايش داده مي‌شود و بعد از مشاهده عکس، به‌صورت خودکار پاک  ميشه . مانند ساير مورادي ارسالي در واتساپ، ويژگي يک‌ بار مشاهده از رمزگذاري سرتاسري براي امنيت بيشتر استفاده مي‌کند.

مطلب مرتبط:

ويژگي يک‌ بار مشاهده هم در چت‌هاي تک‌نفره و هم در گروه‌ها کاربردي است. گيرندگان نمي‌توانند فايل‌هاي ارسال‌شده به اين روش را براي کسي فوروارد يا ذخيره يا برچسب‌گذاري کنند؛ اما همچنان امکان گرفتن اسکرين‌شات از تصوير يا ويدئو ارسالي وجود دارد. به‌همين‌دليل، بايد در ارسال فايل‌‎هاي مهم احتياط کنيد.

واتساپ ويژگي ديگري نيز به نام پيام محو شونده يا disappearing messages ارائه مي‌دهد که با اکتيو ‌کردن آن تمامي فايل‌ها و متن‌هاي ارسال‌شده بعد از هفت روز به‌صورت خودکار حذف مي‌شوند. حالت يک‌ بار مشاهده براي افزايش حريم خصوصي در واتساپ دردسترس قرار گرفته و تمامي يوزرهاي اندرويد و iOS مي‌توانند از آن استفاده کنند.

اطلاعات فایل
 • پسورد: www.irandatanovin.ir
راهنمای دانلود

براي دانلود، وارد باکس دانلود شده و بر روي نسخه مورد نظر خود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنيد.

فايل هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده شده اند و ما براي آسايش و راحتي شما از بسته نصبي استفاده کرده ايم

فايل هاي کرک به دليل ماهيت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.

اگر نرم افزار نياز به فعال سازي و کرک شدن داشته باشد توضيحات کامل آن در پوشه مربوطه به همراه فعال ساز وجود دارد

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

ديدگاه خود را با ساير بازديدکنندگان اين مطلب به اشتراک بگذاريد. در ارسال ديدگاه به قوانين زير توجه کنيد.

 • ديدگاه خود را به زبان فارسي بنويسيد.
 • ديدگاه هاي فينگليش تائيد نميشوند.
 • ديدگاه هايي که جنبه تبليغاتي داشته باشند تائيد نخواهند شد.
 • ديدگاه هاي داراي الفاظ رکيک يا توهين تائيد نخواهند شد.
کانال تلگرام ايران ديتا نوينصفحه اينستاگرام ايران ديتا نوين