تخفیف به کسانی که عوارض ساختمانی را نقدی پرداخت کنند

ارائه تخفیف به افرادی که عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی را نقدی پرداخت کنند در شورای شهر تهران تصویب شد.

به گزارش ایران دیتا نوین از مهر، اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد کمیسیون های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران مبنی بر ارائه تخفیف به شهروندانی که عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی را نقدا و بصورت یکجا پرداخت کنند، رای مثبت دادند.

بر اساس این مصوبه خسارت تاخیر تادیه اسناد نکول شده که تاریخ سررسید آنها تا پایان سال ۱۳۹۶ است، در صورت پرداخت کل بدهی به صورت نقد و یکجا (شامل اصل و بدهی و خسارت تاخیر تادیه) تا پایان سال ۱۳۹۸ مشمول تسهیلات تشویقی خواهد گردید.

در این مصوبه آمده است اسناد با سر رسید قبل از سال ۱۳۹۰ و کمتر از ۱ میلیارد ریال مشمول ۷۰ درصد تخفیف، اسناد با سر رسید قبل از سال ۱۳۹۰ از یک تا ۲ میلیارد تومان مشمول ۶۰ درصد تخفیف، اسناد با سر رسید از اول فروردین ۱۳۹۰ تا ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ و کمتر از یک میلیارد ریال مشمول ۵۰ درصد تخفیف و اسناد با سر رسید از اول فروردین ۱۳۹۰ تا ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ و از یک تا دو میلیارد ریال مشمول ۴۰ درصد تخفیف می شوند.

بر اساس مصوبه سال گذشته شورای شهر تهران، میزان تخفیف بر اساس نرخ سود بانکی معادل حدود ۱۵ درصد بود که با مصوبه امروز شورا، هم شهروندان به پرداخت نقدی عوارض تشویق می شوند و هم روند تکمیل پروژه های عمرانی شهرداری شتاب می گیرد.

ایران دیتا نوین

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *