حسین_زمانی , دکتر_حسین_زمانی , دکتر_زمانی , کاندیدای_مجلس , کاندیدای_مجلس_یازدهم , کاندیدای_تهران , کاندیدای_جوان , کاندیدای_متخصص , استاد_دانشگاه , استاد_دانشگاه_علوم_و_تحقیقات , کاندیدای_مجلس , مجلس_یازدهم , سقوط_هواپیمای_مسافربری_اوکراین

جاذبه و دافعه ی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مصاحبه با استاد دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، حسین زمانی

استاد دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، دکتر حسین زمانی، درباره رمز محبوبیت حاج قاسم سلیمانی اینگونه بیان می کند:

همه ی مردم و بخصوص جوانان عاشق او بودند. اما سوال اساسی این است که آیا علت این همه عشق و علاقه ی مردم و جوانان، همچنین مردم مظلوم کشورهای دیگر، فقط بخاطر شجاعت و جنگاوری ها و توانمندی در رزمهایش بوده است؟

حاج قاسم سلیمانی هم جاذبه داشت و هم دافعه. جاذبه اش فراگیر بود و همه ی دلها را عاشق و دلباخته ی خود کرد. او به واقع همه را دوست داشت و مهر و محبتش شامل حال همه می شد. پیرو راستین پیامبر اسلام بود و بارزترین صفت نبی مکرم اسلام، یعنی “رحمه للعالمین” را در خود پرورانید. در مبارزاتش و احقاق حق مظلومین، رنگ و نژاد و دین و مذهب مردم ستمدیده، تاثیری در جدیت و تلاشش نداشت و همیشه از جان مایه می گذاشت.

همانطور که پیامبر فرمود: “من و علی پدران این امتیم”، نگاهش به مردم و جوانان، همانند نگاه یک پدر دلسوز بود. به اطرافیان و همرزمان و مسوولین هم همین روش را توصیه می کرد. طبیعتا نوع رفتار یک پدر با جوانان، هر چند دیدگاه سیاسی و شکل ظاهر متفاوت داشته باشند؛ رفتاری از سر دلسوزی و آینده نگری توام با عشق فراوان است.

و اما دافعه اش برای دولت های متخاصم و متجاوز بود. تمام فکر و تلاش و عمر پربارش را در پای مبارزه با ظلم، استکبار و تروریسم دولتی گذاشت.

در یک جمله می توان گفت حاج قاسم سلیمانی “اشداء علی الکفار، رحماء بینهم” را به زیبایی تمام در سراسر زندگی اش برایمان ترجمه کرد. هر کسی نوری از انسان کامل در وجودش داشته باشد و بارقه ای از رفتار انسان کامل را از خود نشان دهد، همه را شیفته ی خود می سازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *